Hayırseverler İyilik Sofrasında Buluştu

Giresun Müftülüğünce Ramazan Ayı dolayısıyla Kuran kurslarına ve diğer hayır hizmetlerine destek veren esnafa ve vatandaşlara iftar yemeği verildi.

Hayırsever vatandaşlara projeler anlatıldı

Giresun Müftülüğünce Ramazan Ayı dolayısıyla Kur’an kurslarına ve diğer hayır hizmetlerine destek veren esnafa ve vatandaşlara iftar yemeği verildi.

Giresun İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Giresun Şubesi Başkanı Muhittin Oral, Giresun Üniversitesi Camii, Dini İlimler Külliyesi, İl Merkezi ve köylerde yapımı ve onarımı devam eden camiler ve Kur’an kursları için zaman zaman yardımsever vatandaşların desteklerine başvurduklarını belirtti.

İl Müftüsü Muhittin Oral tarihin ülkemize yüklediği kaderin gereği olarak mazlum coğrafyaların ümidi olmaya devam edeceklerini belirterek, “Dünya sınavında yoklukla olduğu gibi varlıkla da imtihan oluyoruz. Diyanet olarak umut olan devletimizin ve milletimizin emrinde ve hizmetindeyiz. Giresun’un da bu umuda katkı sunması gerekiyor. Giresun’a yeni eserlerin kazandırılması için gayret ediyoruz. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı özet olarak sizlere arz ettik. Zekatlarınıza ve bağışlarınıza Giresun’umuzdaki Diyanet hizmetleri için talibiz. ” dedi.

İl Müftüsü Muhittin Oral, hizmetler ve projeler hakkında bilgi vererek, desteklerinden dolayı hayırseverlere teşekkür etti.

İftar programına İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, Personel ve Mali İdari İşler Şube Müdürü Bilal Canan, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

16 Mayıs 2019 Giresun- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?