Kuran'ı Güzel Okuma Yarışması İl Finali Yapıldı

2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle erkek din görevlileri arasında Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İl Finali yapıldı.

Din görevlileri yarıştı

2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle erkek din görevlileri arasında Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma İl Finali yapıldı.

Giresun Müftülüğünce Hacı Miktat Camii’nde gerçekleştirilen yarışmaya İl Merkezi ile birlikte 10 ilçeden katılım sağlandı. Eynesil’den Halil Tokalak birinci, Doğankent’ten Fatih Bilgi ikinci, Keşap’tan Ferami Pişkin üçüncü oldu.

Komisyon Başkanlığı’nı İl Müftüsü Muhittin Oral’ın yaptığı yarışma jürisinde İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç, Keşap İlçe Müftüsü Muhammer Özkalaycı, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Nafi Sağlam ve Uzman Vaiz Mustafa Çakır yer aldı.

Yarışma sonunda İl Müftüsü Muhittin Oral ve komisyon üyelerince dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle her sene imamlar, müezzinler, Kur’an kursu hocaları arasında Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması, hafızlık yarışması, hutbe okuma yarışması, ezanı güzel okuma yarışması gibi yarışmalar düzenliyor.

Yarışmacılara güzel okuma, ses tonu, tecvit kuralları, makam gibi konularda puan verilerek birinciler belirleniyor.

15 Mayıs 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?