Din-Bir-Sen İftarda Buluştu

Din-Bir-Sen sendikasına üye olan Din Görevlileri, İstanbul Anadolu Yakası İl Yönetimi’nin Verdiği İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.

Din Görevlileri, İstanbul Anadolu Yakası İl Yönetimi’nin Verdiği İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.

İftar programına Çalışan-Sen ve Din-Bir-sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ve Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin’de katıldı. Programın açılışını Ümraniye Hasan Hüseyin Cami İmam Hatip’i Bahri Şahin’in Kur’anı Kerim tilavetiyle başladı.

Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin’de bizler her daim üyelerimizin meslektaşlarımızın yanındayız, problemlerini çözüm noktasında yardımcı olduklarını ifade ederek, yapılan iftiralara karşı güçlenerek sahada aktif olarak çalıştıklarını ifade ettiler.

Anadolu Yakası İl Başkanı İsmet Pak ise bu iftar programını düzenlememizin amacı da birlik ve beraberliğimizi canlı tutmak dostluğumuzu ve kardeşliğimizi kuvvetlendirmektir.

Avrupa Yakası İl Başkanı İsmail Binici ise Din Görevlileri olarak bizler aramızdaki birlik ve beraberliği canlı ve kuvvetli tutmalıyız ki, söylediklerimizin be yaptıklarımızın bizi dinleyen cemaatimize, insanlarımıza bir etkisi olsun.dedi

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’de, Sendikayı çalışanların haklarını ve çıkarlarını korumak, sorunlarını dile getirmek çözmek İçin bir araç olarak kullandıklarını ve sendika hiçbir zaman kendileri için amaç değil araç olmaya devam ettiğini söyledi.

Diyanet İşleri başkanlığında acilen sendika yetki değişimi olmalıdır. Aksi takdirde başkanlığımız bünyesinde çalışan 140 bin kadronun çalışma Barış’ı Gün geçtikçe daha da bozulacak ve güven tesisi tamamen zedelenecektir. Sendikalaşmayı anlamayan ve Tam aksine sendikayı kendi menfaatleri ve çıkarları için kullanan yöneticiler camiamıza hiçbir şey katamazlar. Sürekli sorunların büyüdüğü ve çözüm önerilerinin olmadığı Camiada artık Din-Bir-Sen vaktidir dedi.

Özdemir, sözlerine şöyle devam etti: Son atamalarda yeni göreve başlayan arkadaşlara müftülük personeli tarafından zorla hile ile sendika formunu imzalatmak usulsüzlüktür ve kardeşlerimize hakarettir. Sendika tercihtir, mobbing ve şantajla üye yapanlar camiamıza ne katabilirler aksine meslektaşlarımızın şevkini kırıp çalışma alanına müdahale etmektedir. Geçmişle buna benzer uygulamayı fetö örgütü yapıyordu acaba bunlar fetö’den ders mi aldı dedi.

Özdemir Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ana kademesinin de acilen revize edilmesi gerektiğini söyleyen Özdemir başkanlık bünyesinde üst düzey yöneticilerin keyfi uygulamaları ve örgütsel çalışmaları teşkilatlarımız tarafından endişe ile izlenmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı dengedir. Denge bozulursa geçmişte olduğu gibi birilerinin emrine girer ve din istismarlarının önü açılır. Din istismarlarının önlemini şimdiden almalıyız. Sendikalara bu konuda büyük görev düşmektedir dedi.

Özdemir İstanbul önemli şehir İstanbul'da Büyümek Türkiye'de Büyümek demektir. Bu bilinçle İstanbul'da teşkilatlarımızı yeniledik. Yeni Teşkilatın kısa süre içinde şube olacağını ve güzel hizmetlere imza atacağına inancım tamdır. İstanbul ulaşım yönünden zor bir şehir olduğundan Anadolu Yakası ve Avrupa yakası olarak ikiye ayırdık.

İstanbul Anadolu Yakası İl Yönetimi 1.İsmet Pak, 2.Erdem Tokkal, 3.Recep Çalık, 4.Mehmet Ateş, 5.Kıyam Tekin, 6.Muhammet Kızıl ve Avrupa Yakası İl Yönetimi 1.İsmail Binici, 2.Osman Gür, 3.Hasan Şahin, 4.Faruk Yaylacı, 5.Abdullah Bayantemur ve Mehmet Soydan‘ın katılımıyla İftar Programı gerçekleşti.

Rabbim birlik beraberlik içinde nice yıllar çalışmak dileğiyle hayırlı ramazanlar. dedi.

14 Mayıs 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?