Görevde Yükselme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığınca taşra teşkilatında münhal bulunan şube müdürü, din hizmetleri uzmanı, şef ve murakıp kadrolarının doldurulması için yapılan görevde yükselme sınavlarının sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığımızca Taşra teşkilatında münhal bulunan şube müdürü, din hizmetleri uzmanı, şef ve murakıp kadrolarının doldurulması amacıyla aylar öncesinden yapılan görevde yükselme sınavların sonuçlarının bugüne kadar açıklanmaması ilgili personelin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Zira sınava katılan personellerin çocuklarına ait eğitim, öğretim, ikame, yerleşme vb yönelik plan ve programlarını yapamamaları onların insicamlarını bozmakta, diğer taraftan da başkanlığa olan güvenleri zedelenerek olumsuz duygu ve düşünce içerisine girmektedirler.

Bu itibarla sözkonusu sınav sonuçlarının bir an önce ilan edilmesi yönünde Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof.Dr. Ali ERBAŞ'ın konuya el atmasını istiyoruz.

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

11 Mayıs 2019 Ankara- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?