Nuri Ünal'dan Ramazan Ayı Mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Ramazan ayı münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal Ramazan ayı münasebetiyle yazılı AÇIKLAMADA BULUNDU:

BİZLERİ KURAN AYI RAMAZANA KAVUŞTURAN YÜCE ALLAHA SONSUZ ŞÜKÜRLER OLSUN

Esenlik yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyeye ulaştığı Ramazan ayı bereket huzur ve kardeşliği artırsın diyen Genel Başkan Nuri Ünal şunları söyledi

Onbir ayın sultanı Ramazan ayına bizleri kavuşturan Yüce Allaha sonsuz şükürler ediyoruz. Ramazan ayının manevi ikliminden faydalanmak için gerekli hassasiyeti göstermeli bu ayda geçmiş bir yılın muhasebesini yaparak hatalarımızdan vaz geçebilmeliyiz.

Ramazan ayının yüce kitabımız Kuranın inmeye başladığı ay olduğunu hatırlatan Ünal Kuran-ı Kerimi okumalı anlamalı hayatımıza tatbik edebilmeliyiz. Güzel ahlaklı insanlar olarak herkese örnek olabilmeliyiz. Bizlere kılavuz olan Kitabımızı her anımıza tatbik edebilmeliyiz. Kuran okumasını bilmeyenlere öğretmede bu ayın bir fırsat olduğunu hatırlatmalıyız dedi.

Ramazan ayında dünya telaşı ile yoğun bir koşturma içerisinde olduğumuz anlardan biraz olsun sıyrılarak farklı bir ortam oluşturmalıyız diyen Ünal şöyle devam etti

Yüce Allah Ramazan ayını idrak edenler oruç tutsun buyurmaktadır. Oruç insanları takvaya eriştirir. Allaha karşı gelmekten sakınmamızı sağlar. Peygamber Efendimizin sas ifadesiyle bitmeyen bir hazine olarak ifade ettiği kanaatkârlığı güçlü kılar israfın önüne geçer. Nimetlerin kıymetini daha iyi anlamamızı sağlar. İnsan hayatının bir düzene girmesini sağlar.

Kötülüklere karşı bir kalkandır. Böylelikle düzenli sağlıklı ve sabırlı bir hayat başlamış olur.

Ramazan ayının Kuran ayı olmasının yanında camilerin dolup taştığını yardımlaşma duygularının en üst seviyeye ulaştığını görmekteyiz diyen Ünal

Mukabele geleneğinin camilerimizde devam etmesi halkımızın teravih namazlarında da olsa camileri doldurmaları kimsesizlerin yoksulların yolda kalmışların daha çok hatırlanması ve sahiplenilmesi Ramazan ayının bereketlerindendir. Bu ay merhametin affetmenin ve sabrın doruk noktaya ulaştığı zaman dilimidir.

Günümüzde birçok sıkıntı ile karşı karşıya olan insanların Ramazan ayını başlangıç yaparak sabır ve şükür ile manevi hazzı yaşayabilmeli ve etrafına da yaşatabilmelidir dedi.

Ünal Mübarek Ramazan ayının getirdiği huzur yardımlaşma beraberlik sabır ve şükür gibi güzellik ortamının ülkemize bütün İslam alemine yansımasını yüce dinimiz İslamın kardeşlik anlayışının her yanı sarmasını kan gözyaşı kargaşa ve karmaşanın son bulmasını Yüce Allahtan cc niyaz ediyorum.

Cefakar Diyanet çalışanlarımız din görevlilerimiz başta olmak üzere milletimizin ve İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum dedi.

07 Mayıs 2019 Ankara- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?