Çopursuz'dan Ramazan Ayı Mesajı

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ Ramazan Ayı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

MANEVİ İKLİME GİRERKEN

On bir ayın sultanı rahmet ve gufran ayı inananların heyecanla bekledikleri şeytanların zincire vurulduğu cennet kapılarının ardına kadar açılıp cehennem kapılarının kapatıldığı ve nefislerin kontrol altına alındığı mübarek Ramazan ayı yine gönüllerle buluştu elhamdülillah. Beden ve ruhun birlikte aynı doğrultuda hemhal olmasına vesile olan Ramazan ayının hikmetleri kazandırdıkları ve öğrettikleri hususların tamamı bu ayda çeşitli platformlarda anlatılacak ve camiler tıklım tıklım dolacak inanan gönüller bu zaman zarfında hızlandırılmış eğitime tabi tutulacak ve bir sonraki Ramazan ayına kadar meleke haline gelen eğitimle yolunu bulacaktır.

Anlatılmaktan daha ziyade yaşanmasıyla anlaşılan mübarek Ramazan ayı mümin kullar için paylaşmanın da adıdır aynı zamanda. İmsak vaktinden iftar vaktine kadar bedeni ve ruhu belirtilen kurallar doğrultusunda kontrol altına almak suretiyle aç ve çıplak olanların halinden anlamak sıkıntılar karşısında sabretmeyi sindire sindire yaşamak ve kendisine emanet edilen bedenini ruhu ile beraber sağlama çıkarmak için son derece önemli olan Ramazan ayı  aynı zamanda Allah Teâlâ tarafından biz kullarına tepside sunulmuş olan bir maneviyat iklimidir. Ne mutlu ki bu iklimin idrakinde olanlara.

Diğer taraftan Allah ccın yasak ettiği bazı çirkin ahval üzere olan kişiler için de bir dönüm noktası hatta milat olması itibariyle de fırsat iklimi olarak da değerlendirilebilir. Zira yaşamında yalan gıybet dedi-kodu suizan iftira haram zina ve tüm çirkinlikler içerisinde olanların mezkûr günahlardan uzaklaşmaları için de bir fırsat olarak değerlendirilmesi gereken mübarek aydır Ramazan.

Elhasıl mübarek Ramazan ayının Tüm Memur-Sen konfederasyonuna bağlı Diva-Sen Demokratik Sağlık-Sen Birlik Eğitim-Sen Merkez Büro-Sen Tüm TOT-Sen ve Bil-Sen ailesine aziz milletimize yeryüzü coğrafyasında bulunan İslam kardeşlerimize ve tüm insanlık âlemine hayırlara vesile olmasını dilerim.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

04 Mayıs 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?