Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okumak İçin Yarıştılar

Van Müftülüğü, Kur'an kurslarına katılımı artırmak ve Kur'an kurslarında okuyan öğrencileri, Kur'an-ı Kerim'i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla öğrenciler arasında "Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

Van Müftülüğü, Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik "Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda yapılan yarışmaya, Van merkez ve ilçelerde müftülüklere bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler katıldı.

Yarışmanın soncunda, kız öğrenciler kategorisinde Saray İlçesi Keçiyakası Kız Kur’an Kursu öğrencisi Zilan Aydınay birinci olarak Siirt’te yapılacak bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı.

İl Müftülüğünce yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması İl Finali

Öte yandan 2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, erkek ve kadın din görevlileri arasında düzenlenen “Hafızlık” ve “Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması” il finali yapıldı.

Yarışmaya katılan din görevlilerine İl Müftülüğünce çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yarışmada il birincisi olan din görevlileri, bölgede yapılacak yarışmalarda Van’ı temsil edecekler.

27 Nisan 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?