Taylandlı öğretmen müslüman oldu

İnternetten tanıştığı bir Türk arkadaşından etkilenerek İslamiyeti araştırmaya başlayan Taylandlı öğretmen Thunyapat Mueanlowog, Bursa'ya gelerek Müslüman oldu.

Bursa’nın Yıldırım Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida merasiminde kelime-i şehadet getirerek Müslüman olan Thunyapat Mueanlowog, ‘’Çok şükür Müslüman oldum, bütün korkularımdan kurtuldum. Şimdi çok mutluyum’’ dedi. Aliye ismini alan Taylandlı öğretmen, ‘’Elhamdülillah artık ben de Müslümanım. Uzun zaman önce İslamiyeti merak ediyordum. Çünkü ülkemin güneyinde Müslümanlar yaşamakta. Ancak İslamiyet hakkında kitap okumaya zaman bulamadım. İki yıl önce bir Türk arkadaşımla internette tanıştım. Bana İslamiyeti anlattı. Bunun üzerine İslamiyeti öğrenmeye karar verdim ve buna dair kitaplar alarak okumaya başladım. Okudukça İslamın gerçek din olduğunu, kendi dinim Budistlikte bazı açıklanamayan yanlışlar olduğunu anlamaya başladım.

İslamı anlamaya başladıkça huzur buldum. Daha evvel ölmekten çok korkardım, öldüğümde nereye gideceğimi bilmezdim. Müslümanların öldükten sonra nereye gideceğini biliyorum ve artık ölmekten korkmuyorum. Çevremdeki insanlara İslamiyeti merak ettiğimi ve bu konuda kitaplar okuduğumu söylediğimde, herkes İslamın zor olduğunu söyledi. İslamiyet hakkında kitaplar okumaya devam ettim ve ayrıca ülkemde yaşadığım şehirde bulunan caminin imamından da dersler almaya başladım. Aslında ülkemde Müslüman olacaktım, ancak Türkiye’ye ziyarete geleceğimi arkadaşıma söylediğimde, Türkiye’de Müslümanlığa geçebileceğimi söyledi. Ben de Türkiye’de Müslüman olmaya karar verdim. Bana İslamiyeti anlatan Türk arkadaşıma ve ülkemdeki imama çok teşekkür ederim. Ayrıca sizlere de İslamiyete geçmemi resmileştirdiğiniz için minnettarım’’ diye konuştu.

Yıldırım Müftüsü Osman Şen tarafından Aliye öğretmene ihtida belgesi, Kur’an-ı Kerim ve ilmihal hediye edildi.

01 Kasım 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?