Diyanet'ten Aileyi Koruma Seferberliği

Aileyi parçalayan Avrupa müktesabatları, süresiz nafaka, TV dizileri ve LGBTİ gibi sapkın oluşumlara karşı Diyanet'ten örnek atak.

Aileyi parçalayan Avrupa muktesabatları, süresiz nafaka, TV dizileri ve LGBTİ gibi sapkın oluşumlara karşı Diyanet’ten örnek atak... Diyanet kurumu, 81 ildeki Aile ve Dini Rehberlik Merkezleri, Aile Dergisi, Eğitim Projeleri, Hutbeler ve 7/24 açık Çağrı Merkeziyle ailelerdeki manevi yaralara İslâmi pansuman uygulamak için seferber oluyor.

Türkiye’nin nesil gücünü tahrip etmek için aile birliğini bozmayı amaçlayan şer odaklarına karşıDiyanet İşleri Başkanlığıtopyekün seferberlik başlatmış durumda. Aileleri yıkıma sürükleyen yayınlar, sosyal olaylar ve hukuki uygulamalara karşı saadetli yuvaların tesisi için 81 ildeAile ve Dini Rehberlik Merkezleriile faaliyet yürüten Diyanet, ‘Ailemde İyilik Var’, ‘Aile Okulları’, ‘Aile Bilinci Eğitimleri’ gibi projeler ve aile konuluCuma hutbeleriyle yuvalardaki erezyona set oluyor.

SALDIRININ KARŞISINDA

Avrupa Birliği’ne uyum müktesebatı, ahlaksız dizi-film ve TV programları,6284 sayılı kanun,süresiz nafaka,LGBTİgibi sapkın oluşumlar, sözde STKMor Çatı,Toplumsal Cinsiyet Eşitliğisafsatası gibi ailelerde tahribata neden olan uygulamaların yıkıcı etkisi yuvaları yıkıma sürüklüyor. Tüm bu olumsuzlukların karşısındaDiyanet İşleri Başkanlığı’nın (DİB)hizmet niteliğindeki projeleri, ailelerde derinleştirilmek istenen yaraları pansuman ediyor, yıkıcı faaliyetlere karşı manevi tadilat görevi üstleniyor.

DİNİ REHBERLİK MERKEZİ

Yüce Allah’ınBakara Suresi’nde bahsettiği “nesli ifsat edenler”in günümüzdeki zehirli çalışmalarına karşı Diyanet, panzehir niteliğindeki projelere imza atıyor. Ailelerdeki yaralara İslâmi pansuman uygulamak için seferber olan Diyanet’in 81 ilin tamamında açtığı Aile ve Dini Rehberlik Merkezleri yuvalardaki problemlere hızlı ve etkili çözümler üretiyor. Merkezlere başvuran aile fertlerine dini uzmanlarca vahiy ve sünnet ışığında rehberlik hizmeti veriliyor.

AİLE DERGİSİ

Allah’ın emri, Peygamber’in kavli ile kurulan yuvaların saadeti için Diyanet, her ayAile Dergisiyayınlıyor.DİB Dini Yayınlar Genel Müdürlüğütarafından hazırlanan Aile Dergisi, ebeveynlere ve gençlerePeygamber Efendimiz’in hayatından aile örnekleri veriyor, sahabelerin hayatlarını görebilmek için günümüzden pencereler açıyor, ruhi buhranlara karşıAyet-i KerimeveHadis-i Şeriflerle okurları kuşatıyor.

AİLE İÇİN PROJELER

Yürüttüğü projelerle aileleri yeniden manevi kale haline getirmek için gayret gösteren Diyanet, ‘Ailemde İyilik Var’, ‘Aile Okulları’, ‘Aile Bilinci Eğitimleri’ gibi projeleri hayata geçiriyor. Sanata ilgisi olan Müslümanları aile ve iyilik temasıyla kısa metrajlı film çekmeye davet eden Diyanet, proje kapsamında çeşitli ödüller veriyor. Aileyi önceleyen teşkilatın gerçekleştirdiği Aile Bilinci Eğitimleri ise bu konuda yürütülen en büyük ve en kapsamlı proje olarak değerlendiriliyor.

HUTBEDE AİLE VURGUSU

“Aileyi ayakta tutmak, İslami değerlerden beslenen temellerle mümkündür” şiarıyla hareket eden Diyanet, ülkenin tüm camilerinde aile konulu Cuma hutbeleri okutturuyor.Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.Ali Erbaş’ın bizzat kaleme aldığı hutbelerle mü’minlere yuvanın ve yuva kurmanın öneminden bahsediliyor, aileyi yıkıcı tehlikelere karşı inananlar dikkatli olmaya davet ediliyor.

7/24 HİZMETTE

Aile konusunda en etkili kurum olan Diyanet, bu etkiyi Meclis’e de taşıyor. Diyanet, Ailenin korunması ve güçlendirilmesi içinTBMM Aile Bütünlüğünün Araştırılması Komisyonu’na kapsamlı bir rapor sundu. Çağın getirdiği sorunları İslâmi metodlarla çözmeyi hedefleyen Diyanet’in bünyesindekiAile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığıise yuvalardaki sorunlara dini uzmanlarca 7 gün 24 saat çare üretiyor.Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığıbaşlıca şu konuları hedef alıyor:

-Ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla dini, sosyal ve kültürel içerikli etkinlikler düzenlemek/düzenlenmesini sağlamak.

-Aile sorunlarının çözümüne yönelik dini danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunulmasını sağlamak.

-Aile ve aile bireylerine yönelik dini konularda program ve çalışmalar yapmak...

Faruk ARSLANYeni Akit Gazetesi

31 Mar 2019 - 12:04 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.