Din-Bir-Der Köprüler Kurmaya Devam Ediyor

Din Görevliler Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) ve Medrese Alimleri Vakfı tarafından 3 yıl önce başlatılan "Kardeşlik Köprüsü" programları devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Din Görevliler Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) ve Medrese Alimleri Vakfı tarafından 3 yıl önce başlatılan "Kardeşlik Köprüsü" programları devam ediyor.

Programın7.sibugün Ankara’da gerçekleştirildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki çeşitli medreselerde eğitim gören 50 öğrenci Ankara’da buluştu.

DİN-BİR-DER Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım başkanlığındaki heyet tarafından karşılanan öğrenciler, kahvaltı ve tanışma programında bir araya geldi. Yıldırım burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin ilim ve alime duyduğu ihtiyacı vurguladı. "Ülkemizin bugün sizin okuduğunuz bu ilimlere dünden daha fazla ihtiyacı var.” diyen Yıldırım “İnşallah sizin bu ziyaretinizle ülkemizin geniş bir kesimi arasında gönül köprüleri kurulmaktadır. Bunu her kesime yaymamız gerekir." dedi.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret eden heyet, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen tarafından kabul edildi. İşliyen şöyle konuştu: "Geleceğimizin değerli hocaları, öğrendiğiniz İslami ilimlerin yanında mutlaka ilahiyat fakültelerini de tamamlamanız gelecek için çok önemlidir. Ben İstanbul’u da kapsayan bu ziyaretlerinizi çok önemsiyorum. Tedrisatınızı tamamladıktan sonra ülkemizin her bölgesinde sizlere ihtiyaç var. Azimle, gayretle, ihlasla çalışmak gerekir. Allah başarı verir.”

Yapılan ikramların ardından heyet, 5 günlük tarihi ziyaret için İstanbul’a hareket etti.

31 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?