6284 Sayılı Kanun Yuva Yıkıyor!

İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek, ​6284 sayılı kanunun kadını korumadığını, tam aksine yuvasını yıktığını belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

​6284 sayılı kanunun kadını korumadığını, tam aksine yuvasını yıktığını belirten İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek, aileyi yıkan bu uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

2012’den bu yana yürürlükte olan 6284 Sayılı kanun, kadın cinayetlerini ve boşanmaları artırdı. İTTİHADUL ULEMA Genel Başkan Yardımcısı Molla Beşir Şimşek, 6284 Sayılı yasanın aileye verdiği zarar konusunda İLKHA’ya açıklamalarda bulundu.

Şimşek, mevcut yasanın kadını korumadığını, kadın erkek arasındaki ilişkileri bozduğunu, erkeğin nefretini kazanıp kadının yuvasını yıktığını belirterek, yetkililerden bu yanlış uygulamadan vazgeçmelerini talep etti.

Küçük yaşta yapılan evlilik konusuna da değinen Şimşek, devletin zinayı serbest bıraktığını, hatta bunu kanunla koruduğunu; ama 18 yaşından küçük yapılan evlilikleri gayri meşru ilan edip cezalandırdığını söyleyerek, bunun çok acı bir durum olduğunu kaydetti.

"Suç işleyenler suçlu değil; ama Allah’a karşı, topluma karşı suç işlemekten kendini korumak için nikâhla bir araya gelen insanların evlerine baskın yapılıyor ve aileler darmadağın ediliyor." diyen Şimşek, devletin bu anlamsız uygulamadan vazgeçip yapılan yanlışı düzeltmesi gerektiğini vurguladı.

"İslam, aile huzurunun temininde de her türlü tedbiri almıştır"

Şimşek, "6284 Sayılı yasanın ailelerin kurtarılmasına, aile huzurunun teminine yönelik olarak düşünülerek alınan bir karar olmakla beraber, maalesef neticesine baktığımız zaman ailenin parçalanmasına, dağılmasına, pek çok büyük fitnenin oluşmasına sebebiyet veriyor. Bizler Müslümanız, dinimiz İslam’dır. İslam, hayatımızın her alanında olduğu gibi aile huzurumuzun temini konusunda da her türlü tedbiri, önlemi almıştır." dedi.

18 Aralık 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?