Yıldırım: Kamudaki PKK'lılar da Temizlenecek

MYK toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, kamudaki FETÖ'nün meslekten ihraç edilmesi gibi PKK'lilerinde çıkarılacağını söyledi.

MYK toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, kamudaki FETÖ'nün meslekten ihraç edilmesi gibi PKK'lilerinde çıkarılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım, "Kamudaki FETÖ temizliğini terör örgütü PKK’ya da yapacağız. İlk uygulama Milli Eğitim’de başladı. Valilik ve belediyelerde de PKK bağlantılı olanlara benzer uygulama yapılacak" dedi.

Suriye'de güvenli bölge oluşana kadar faaliyetlerini devam edeceğini belirten Yıldırım, "Bayramlar müstesna günler. Büyük bir darbe girişimini milletimiz bertaraf etti. Bir yandan da ülkemizi bölmeye çalışan, ülkemizde kardeşliği, birliği beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütüyle de amansız mücadelemiz devam ediyor. Ülkemizde hem hudutlarımızın yüzde yüz güvenliği sağlanana kadar hem milletimize yönelen tehditler tamamen yok olana kadar Suriye'nin güneyinde güvenli bir alan oluşturma faaliyetleri de devam edecek." dedi.

Tatile gidecek vatandaşlara yol uyarısında da bulunan Yıldırım, "Amaç bayram süresince vatandaşımızın huzur güvenliğini sağlamak ve rahat seyahat etmelerini imkan dahiline getirmek. Vatandaşlarımız bu bayram tatilinde memleketlerine gidecekler eş, dost, akrabalarıyla bir araya gelecekler. Tabii bunlar çok güzel şey. Biz onların üzülmeden sevdiklerine ulaşmalarını arzu ediyoruz. Onun için de acele etmesinler yollar çok güzel. Yolların kuralının olduğunu, yolların kralının olmadığını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Ve tüm milletimize hayırlı bayramlar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

"FETÖ ile irtibatlı, faal olarak çalışmış, onlara katkı sağlamış kamuda istihdam edilenlerin memuriyetten çıkarılması kararı alındı ve uygulamaya konuldu." diyen Yıldırım daha sonra şunları kaydetti: "Daha sonraki kararnamelerde bölücü terör örgütünün bir şekilde içinde olmuş lojistik destek sağlamış terör örgütünün faaliyetlerine katılmış, eldeki kamu imkânlarını terör örgütü amacı doğrultusunda aracılık yapmış yerel yönetici ve devletin memurlarına benzer bir uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz. İlk uygulaması da Milli Eğitim Bakanlığı'nda başladı. İçişleri de, valilikler, belediyeler hakkında suça karışmış bölücü terör örgütüne yataklık etmiş destek olmuş onlarla birlikte çalışmış, izin vermiş olan belediye başkanı olsun, belediye meclis üyesi olsun benzer uygulama da yapılacak."

Amaçlarını Suriye'nin toprak bütünlüğünü bozmak olmadığı söyleyen Yıldırım "Cerablus'ta işimiz bir; ülkemizin güney hudutlarını emniyet altına almak. Terör grupları Karkamış, Antep bölgelerine roket gönderiyor, füze gönderiyor ateş ediyor. Antep'te yaşanan düğündeki patlama ile 54 vatandaş hayatını kaybetti. Bu tehditleri ortadan kaldırmak için bu bölgede operasyona başladık. İkincisi; bu operasyonun amacı Suriye'nin toprak bütünlüğünü veya yapısını değiştirmek değil, güney sınırlarımızı emniyet altına almak. Halkımızın da can ve mal güvenliğini sağlamak. Bundan emin oluncaya kadar operasyonlar sadece DAEŞ değil, YPG ve diğer örgütlerlede sürecek." Şeklinde konuştu.

Kaynak: İLKHA

10 Eylül 2016 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?