Pedagojik formasyon açma şartları belirlendi

YÖK Genel Kurulu toplantısında üniversitelerin pedagojik formasyon açma şartları belirlendi.

YÖK Genel Kurulu toplantısında üniversitelerin pedagojik formasyon açma şartları belirlendi.

Buna göre, sertifika programlarının uygulanmasına izin verilebilmesi için yükseköğretim kurumlarının, eğitim bilimleri bölümünün altında yer alan eğitimde ölçme ve değerlendirme, eğitim programları ve öğretim, eğitim yönetimi teftişi planlaması ve ekonomisi ile rehberlik ve psikolojik danışmanlık anabilim dallarında kadrolu toplam en az 5 öğretim üyesinin olması veya söz konusu alanlarda kadrolu doçent/doktor ünvanını almış öğretim üyesi sayısının en az 5 olması gerekiyor.

Sertifika programlarındaki kontenjanın yüzde 40’ı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu atamaya esas olan alanlarda yapılacak. Yükseköğretim kurumları tarafından sertifika programlarındaki kontenjanın en fazl yüzde 50’si üniversitelerin kendi mezunlarına ayrılacak.

Ücret ise devlet üniversiteleri eğitim fakültelerinin ikinci öğretim programları için alınan öğrenim ücretlerinin bir kat fazlası olan 2,054 TL’yi geçmeyecek.

Diğer şartlar ve üniversiteler için

17 Eylül 2012 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?