Hafızlık Eğitim Merkezleri Açılmalı..!

DESK ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi ŞENOCAK, teşkilat çalışmaları için gittiği Karabük’ de görev yapan bütün din görevlilerine sendikal faaliyetler konusunda ve Din-Bir-Sen’in projeleri hakkında bir konuşma yaptı.

DESK ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi ŞENOCAK, teşkilat çalışmaları için gittiği Karabük’ de görev yapan bütün din görevlilerine sendikal faaliyetler konusunda ve Din-Bir-Sen’in projeleri hakkında bir konuşma yaptı.Desk ve Din Bir Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak beraberinde Desk Baş Danışmanı Zeki Çolak la birlikte önce İl müftüsü Halil Bektaş makamında ziyaret etti.Ziyaretten sonra toplantıda bütün personele hitap etti. Konuşmasında Kuran Kurslarının 4+4+4 eğitim sistemi ile önünün tıkanacağını, alternatif olarak kuran kurslarının yönetmelik, müfredat ve isim değişikliği düzenlemeleri sonucunda önlerinin açılacağını, şuurlu ve dindar neslin yetişmesinde büyük katkı sağlayacağını belirtti.Şenocak Konuşmasında; İlim yolunda sadece beşeri yeteneklerin değil manevi kazanımlarında önemli olduğunu, özellikle hafızlık gibi zor ama yetenek gerektiren bir kazanımın küçük yaşlarda olması gerekir. 4. Sınıfı bitiren bir çocuğun, ister hafızlık eğitimi için, isterse de eğitimine örgün devam etmek için bir tercih hakkı olması gerekir. Özellikle hafızlık eğitimi alacak ve kuran kurslarına gidecek çocukların açık öğretim sistemi ile eğitimlerine devam etme hakları verilmelidir, Din Bir Sen olarak bizler hemen sorunu aşmak için çözüm yolu ve projeler geliştirdik. Bu projelerimizi Diyanet işleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez e de sunduk.Yatılı kuran kurslarının yönetmeliklerle adları "kuran eğitim merkezleri" olarak değiştirilmelidir. İmam hatibe gidecek öğrencilerimizi istihdam ederek ikinci 4 yılın başında öğrencimizi alıp 8 yıl boyunca diyanet çatısı altında eğitim verilmelidir. Öğrencilerimiz 8 yıl bitiminde hiç zorlanmadan ilahiyat fakültelerine geçişleri sağlanmalıdır.” Diyerek konuşmalarını tamamlayan Şenocak tüm din görevlilerini sendikamıza davet ederek,sevgi ve muhabbet içerisinde sendikacılık yapılmalı ve sendikacılık yüzünden bir din görevlisi başka bir din görevlisiyle dargın durmaması gerektiğini hatırlattı.

Din-Bir-Sen

30 Eylül 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?