Akıllı tahta camiye de girdi

Nevşehir Güzelyurt Mahallesinde bulunan Çetinel Camii’nde yaz Kuran kursuna katılan öğrenciler derslerini akıllı tahta ile işliyorlar.

Nevşehir Güzelyurt Mahallesinde bulunan Çetinel Camii’nde yaz Kuran kursuna katılan öğrenciler derslerini akıllı tahta ile işliyorlar. Cami İmamı Fatih Ateş bu uygulamanın Nevşehir’de ve Türkiye’de bir ilk olmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade etti. Nevşehir Yeni Mahallede bulunan Çetinel Camii’nde Yaz Kuran Kurslarına katılan öğrenciler dersleri akıllı tahta ile işlemenin mutluluğunu yaşıyorlar. Öğrenciler haftanın beş günü kuran kursuna büyük bir mutluluk içinde katılıyorlar. Çetinel Cami İmamı Fatih Ateş ise öğrencilere günde 3 saat ders verdiğini ve akıllı tahta sayesinde kurslarının oldukça neşeli geçtiğini söyledi. Ateş, “Şu anda Kuran Kursumuza 35 öğrencimiz katılıyor. Çocukları buraya nasıl bağlarız diye düşündük, hem tatil yapıp hem de Kur’an okumalarını nasıl sağlarız diye düşündük. Buna katkı sağlamak amacıya akıllı tahta ile ders işlemeye başladık. Eğitim bilimciler ‘Duyduğumu unuturum, gördüğümü de hatırlarım ama yaptığımda unutmam’ diyor. Biz burada Kuran-ı Kerim’i ve diğer derslerimizi çocukların görerek,kavrayarak, anlayarak belki de tahta da işlem yaparak anlatıyoruz. Onlar unutmasınlar, kavrasınlar ve daha sonraki zamanlarda faydalı olsunlar. Cemaatin ilgisi şimdi sadece bu yaz kursu ile kalmayacak. Eylül ayından Mayıs ayına kadar yetişkinler için devam edeceğimiz kurslarımızda da akıllı tahtamızı kullanacağız. Cemaatimiz sağ olsun, yardım ettiler, yardım sever cemaatimizin katkısıyla aldık zaten akıllı tahta ve projeksiyon cihazımızı. Böyle yeniliklerin olması çocuklara, gençlere faydası olduğu için onlarda olumlu tepkiler veriyor” dedi.

01 Ağustos 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?