Alparslan Kuytul Kimdir?

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul Kimdir? Alparslan Kuytul Nerelidir?

Büyütmek için resme tıklayın

Alparslan Kuytul, 1965 yılında Adana’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Adana İnkılâp İlkokulu’nda, orta öğrenimini Tepebağ Ortaokulunda, lise öğrenimini de Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1983 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümüne başladı.

Girişimci bir kişiliğe sahip olan Alparslan Kuytul, 1988 yılında Kardeşler Kitabevini kurdu. 1987-1988’de Üniversiteden mezun olduktan sonra 1990 yılında Askere giden Kuytul, askerlik görevini tamamladıktan sonra 1992’de Mısır’ın Ezher Üniversitesi İslam Hukuku Fakültesine başladı. 1996-1997’de mezun olduktan sonra Türkiye’ye döndü.

Ezher üniversitesinde eğitimine devam ederken 1994 yılının Kasım ayında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

2002 yılında evlenen Alparslan Kuytul’un beş çocuğu vardır.

2011 yılında “Furkan Nesli – Öncü Nesil” Dergisinin çıkmasına öncülük etmiştir. Dergide de aylık olarak kaleme aldığı makalelerle derginin başyazarlığını yapmaktadır.

15 Temmuz Darbe Girişimi hakkındaki sözleri dolayısıyla eleştirilmiş olan Alparslan Kuytul’un başkanlığını yaptığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na 2018 Ocak ayında güvenlik güçlerince bir baskın yapılarak aralarında Alparslan Kuytul’un da bulunduğu 20 kişi "kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıylagöz altına alınmıştır.

30 Ocak 2018 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?