Nilüfer Müftülüğünden Basın Açıklaması

Nilüfer Müftülüğü tarafından, bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan “Allah'a Borç Vermek İster misiniz?” afişi ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Türkiye’nin ilk diyanet kompleksinin yapımına ilişkin hazırlanan ve “Allah'a Borç Vermek İster misiniz?” ifadesi nedeniyle tartışmalara neden olan afiş ile ilgili Nilüfer Müftülüğü'nden açıklama geldi.

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Doğanköy’deki Türkiye’nin ilk diyanet kompleksinin yapımına ilişkin hazırlanan ve “Allah'a Borç Vermek İster misiniz?” ifadesi nedeniyle tartışmalara neden olan afiş ile ilgili Nilüfer Müftülüğü'nden açıklama geldi.

Konuyla ilgili olarak Nilüfer İlçe Müftülüğü tarafından yapılan basın açıklaması şöyle;

NİLÜFER MÜFTÜLÜĞÜ BASIN AÇIKLAMASI

Bugün bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan İlçemiz Doğanköy Mahallesinde yapımı devam eden Dini Eğitim Külliyesi ile ilgili “Allaha Borç Vermek İster misiniz?” afişi ile ilgili olarak açıklama yapılmaya ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu afiş bundan iki yıl önce “ Eğer siz Allaha güzel bir borç verirseniz, Allah onu size, kat kat öder ve sizi bağışlar…” (Teğabun Suresi 17) ayetinden alıntı yapılarak iyi niyetle hazırlanmış fakat yanlış anlaşılmalara vesile olacağı düşüncesiyle basımı ve yayımı iptal edilmiştir.

Ancak ilgili afiş bugün bazı internet sitelerinde kasıtlı olarak ve kamuoyunda algı oluşturmak ve İlçe Müftülüğümüzü yıpratmak amacıyla art niyetli kişi ya da kişilerce gündeme getirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NİLÜFER MÜFTÜLÜĞÜ

17 Eylül 2016 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?