Müftü Taştan'dan Basın Açıklaması

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN, “Yılbaşı” ile ilgili yaptığı bir röportajın bazı basın yayın mensuplarınca çarpıtılması üzerine basın açıklaması yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN,“Yılbaşı” ile ilgili olarak yaptığı bir röportajın bazı basın mensuplarınca çarpıtılması üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek için yazılı basın açıklaması yaptı. Müftü Mehmet TAŞTAN'ın basın açıklaması şöyle;

BASIN AÇIKLAMASI

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN tarafımca; 26.12.2018 tarihinde yapmış olduğum “Yılbaşı” konulu röportajda bazı basın mensuplarınca yılbaşı kutlanabilir diye başlıklar atılmıştır.

Yapmış olduğum röportajda yıl başının kutlanması gerekirse, müminler için Muharrem ayının birinci günü olduğunu, miladi yılbaşı olan bu günleri kutlama ihtiyacı hisseden müslümanların da (doğum günü, miladi yılbaşı gibi.) bu kutlamaları yaparken haramları kullanarak değil, helal yollardan yapabileceğini ifade ettim. Müslümanların ağaç keserek, hindi keserek kutlama yapamayacağını dile getirdim. Yapmış olduğum röportajda da yayınlanan haberlerin başlıkları, içeriğe aykırı olarak yayınlanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şanlıurfa İl MüftüsüMehmet TAŞTAN

27 Aralık 2018 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?