İlyas Efendi seni kandırmışlar

Son günlerde Peygamber Efendimiz (S.a.v) e karşı yapılan hakaretlerin bir yenisi de kendini sanatçı olarak tanıtan İlyas Salman dan geldi. Antalya da yapılan bir sanat festivalinde konuşma esnasında âlemlerin Peygamberi Efendimiz (s.a.

Son günlerde Peygamber Efendimiz (S.a.v) e karşı yapılan hakaretlerin bir yenisi de kendini sanatçı olarak tanıtan İlyas Salman dan geldi. Antalya da yapılan bir sanat festivalinde konuşma esnasında âlemlerin Peygamberi Efendimiz (s.a.v) i normal insan gibi görmüş ve Atatürkçülükle kıyaslayarak cahilliğini ortaya koymuştur..

Desk ve Din Bir Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Salmanın açıklamalarına tepki göstererek; “Sayın Salman bu açıklamaları şuuru yerinde olmadığı sırada konuştuğunu düşünüyorum” dedi.

Desk ve Din Bir Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak yaptığı açıklamada; “Günümüzde sanatçı kavramından kendilerini başka bir mevkide görüp ve aşağılayıcı bir uslübla, dini değerlere, yüce şahsiyetlere ve milletin iradesini yok sayıp bu milleti aşağılayan sözde sanatçılar çoğalmaktadırlar. Antalya da yapılan sanat festivalinde ki konuşmasında Sayın Salman, bir kez daha bu milletin değerleri ve iradesi ile dalga geçmiş, daha da ileri giderek 18 bin âlemin peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v) i sıradan bir insan olarak görerek Atatürkçülükle kıyaslama yapmıştır. Kurduğu cümlede "Hazreti Muhammed kalksa dese ki bende Atatürkçüyüm şimdi oda Silivri'deydi" cümlesini kurarak Silivri de yatan sözde Atatürkçü terör örgütü üyelerini mazlum gibi göstermiştir. Oysaki Atatürkçülük demek, Atatürk ilke ve inkılâplarını günümüz şartlarına göre yaşamak ve uygulamaktır. Herhalde ya İlyas beyi kandırmışlar ya da şuuru yerinde değilken böyle bir cümle kurmuştur.”dedi.

Şenocak Açıklamasında;” Atatürk ilkelerinin amacı Türk insanını atılgan, barışçı, birleştirici yapmaktır. Büyük Atatürk hayatta iken kendi de bu ilkeleri uygulamış ve bugünkü Türkiye' nin bu seviyeye gelmesinde büyük katkıları olmuştur. Silivri deki terör örgütü üyeleri ise devlet bütünlüğünü zedeleyen, halkı ayrımcılığa, şiddete yönelten, etnik ve köken ayrımcılığı yaptıran ülkemizin gelişimini istemeyen insanlar Atatürkçülük adı altında savunuluyordur. Ne yazık ki bu insanlar yakından alakaları olmamakla beraber doğru yolda gittiklerini zannederek yanlış yöne gitmektedirler.”dedi.

DeskGenel Başkanı Lütfi Şenocak

12 Ekim 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?