Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Türkiye Bir Numara

2019 yılı hac kura çekiminde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ‘Hac organizasyonunda Türkiye bir numara’dır ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

2019 yılı hac kura çekiminde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İslam ülkelerin yetkililerinden her yıl 'Türkiye bir numara’ iltifatını alıyoruz elhamdülillah” dedi.

Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyonu aşkın hacı adayının heyecanla beklediği hac kuraları çekildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda yapılan kura çekimine, salonu dolduran hacı adayları yoğun ilgi gösterdi.

2 milyondan fazla hacı adayı arasında çekilen kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı. Kura çekimine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hac, bir Müslüman için en büyük özlemlerden birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bu özlem ve heyecana her yıl şahit olmaktayız. Kâbe sevgisi nedeniyle sevinçten de üzüntüden de dökülen gözyaşları, ülkemiz insanındaki Kâbe aşkı ve Peygamber sevgisinin derinliğini göstermektedir. Allah o özlemi, o hasreti, o sevgiyi, o muhabbeti yüreklerimizden, neslimizin yüreklerinden hiçbir zaman eksik etmesin” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hac organizasyonuna büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığımız hacı adaylarının huzurla ibadetlerini yerine getirmesi, karşılaşılan meşakkatlerin hafifletilmesi ve hacılarımızın ibadetin manevi hazzını yaşamaları için büyük gayret göstermektedir” diye konuştu.

“Devletimizle beraber daha fazla hacı adayını hacca götürebilmek için azami gayret gösteriyoruz” diyen Başkan Erbaş, hac etmek üzere milyonlarca Müslümanın talepte bulunduğunu ancak Suudi Arabistan’daki imkanların ancak 2 milyon 3 bin kişinin haccetmesine imkan verdiğini belirtti.

Başkan Erbaş, vatandaşlar için en uygun adil yolu ve yöntemi belirlemek için Diyanet İşleri Başkanlığının yetkili birimleri ile bakanlıklar arası hac ve umre kurulunun bir araya geldiğini söyledi.

29 Aralık 2018 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?