Sakarya'da "Celal Hocayı Anma” Programı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve ÖNDER’in katkılarıyla Sakarya Müftülüğü tarafından organize edilen "Celal Hoca’yı Anma” Programı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sakarya Müftülüğü'nün ev sahipliğini yaptığı ve Sakarya Valisi Mustafa BÜYÜK’ün de teşrif ettiği "Celal Hoca’yı Anma” Programına; Sakarya İl Genel Sekreteri Recep SOYTÜRK, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa AKTAŞ, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI, Sakarya Müftüsü İlyas SERENLİ, ÖNDER Başkanı Dr. Hüseyin KORKUT, Emekli İmam Hatip Lisesi Müdürü Yüksel YILMAZER, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin YORULMAZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah KESKİN, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin ÖZKARAMAN, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Yöneticileri, Daire Müdürleri, Din Görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda Açılış Kur'an-ı Kerim'ini Adapazarı Orhan Camii Müezzini Adem SARUHAN okudu. Ev Sahibi olarak bir açılış konuşması yapan Sakarya Müftüsü İlyas SERENLİ'nin konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin YORULMAZ’ın ‘‘İmam Hatip Neslinin Öncüsü Celal Hoca” konulu konuşması, Emekli İmam Hatip Lisesi Müdürü Yüksel YILMAZER’in “Anılarıyla Celal Hoca ve İmam Hatip Liseleri’nin Açılmasındaki Rolü” konulu konuşması ve Dr. Hüseyin KORKUT’un “İmam Hatip Liseleri’nin Günümüzdeki Önemi ve İmam Hatip Liseleri’nin Bugünlere Gelmesinde Celal Hoca’nın Yeri” konulu konuşmasıyla devam eden programda yapılan konuşmaların ardından gösterime sunulan “Meçhul Bir Kahraman Celal Hoca” Belgeseli programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.Ayrıca Programda Celal Hoca’nın Hayatının biyografik olarak kaleme alındığı önemli eserlerden biri olan “Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca” Kitabı tüm katılımcılara hediye olarak takdim edildi.

Orhan YILMAZ / Sakarya Müftülüğü

24 Kasım 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?