Diyanet sosyal medyadan seslenecek

Diyanet, Sağlık Bakanlığı ile protokol imzalayarak hastanelerde de din hizmeti verecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, ibadetini gerçekleştirmek için camiye gidemeyen kesimler için harekete geçti.

Diyanet, Sağlık Bakanlığı ile protokol imzalayarak hastanelerde de din hizmeti verecek.Diyanet İşleri Başkanlığı, ibadetini gerçekleştirmek için camiye gidemeyen kesimler için harekete geçti.Sağlık Bakanlığı ile protokol imzalamaya hazırlanan Diyanet, hastanelerde etkin hizmet vermeyi amaçlıyor. Camiye gelemeyen vatandaşlar için din görevlileri hastanelere gidecek. Aynı şekilde din görevlileri, cezaevindeki vatandaşlara da ulaşacak.Cezaevlerindeki vatandaşlara yönelik Kur’an öğretim programları hazırlanacak.TANITIM ARTACAKDiyanet, etkin hizmet vermek için 2012’nin ikinci dönemine ilişkin planlama hazırladı. Bu kapsamda Diyanet, hastanelerde etkin din hizmeti sunabilmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ile bir protokol imzalayacak. İbadet için camilere gidemeyecek kesimlere, din görevlileri ulaşacak.Diyanet, cezaevleri için de özel çalışmalar gerçekleştirecek. Bu çerçevede başta cezaevleri olmak üzere vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Kur’an öğretim programları hazırlanacak. Ayrıca cezaevlerinde din hizmeti veren cezaevi vaizleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı personeline Adalet Bakanlığı ile işbirliği yapılarak hizmet içi eğitim kursu da verilecek. Hizmetlerini çeşitlendirme kararı alan Diyanet, şehirlerin uygun yerlerindeki camilerde ve diyanet’in hizmet binalarında okuma salonları da açacak. 2013 yılına yönelik Diyanet takvimi ve süreli yayınların (Diyanet dergisi gibi) tirajının artırılması amacıyla reklam ve tanıtım çalışmaları yapılacak.Medyada yer alan dini programlarda Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcilerinin sık sık yer alması ve Başkanlık görüşlerinin yansıması sağlanacak. Hizmet ve faaliyetlerin daha geniş toplum kesimlerine ulaştırılması amacıyla sosyal medyayı etkin kullanma kararı alan Diyanet, Facebook ve Twitter’dan da yararlanacak.

25 Ağustos 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?