Bütün provakatörleri lanetliyoruz

Yer küre üzerinde sulh ve selameti, huzur ve bereketi, barış ve kardeşliği kendi çıkarlarına aykırı bulanların fitnesi, Hz. Adem’in (as.) yaratıldığı ve teklife muhatap kılındığı günden beri var olmuştur.

Yer küre üzerinde sulh ve selameti, huzur ve bereketi, barış ve kardeşliği kendi çıkarlarına aykırı bulanların fitnesi, Hz. Adem’in (as.) yaratıldığı ve teklife muhatap kılındığı günden beri var olmuştur. Herhalde kıyametin vukuuna kadar da varlığını sürdürecektir. Hedonist ve Pragmatist zihniyetin iman esaslarından birisi de “kendi menfaat ve çıkarların için sınırsızca ve kuralsızca davranabilirsin.” Tavrıdır.

Hiçbir Müslüman aydın, yazar, şair, mütefekkir, kalkıp Hristiyanlık veya Yahudilik hakkında tahkir ve tezyif edici, aşağılayıcı, yok sayıcı bir tavır sergilemezken, nedense İsevi ve Musevi’lerde bitmek tükenmek bilmeyen bir hırsla Müslümanları tahrik etme arzusu ve gayreti ortaya konmaktadır. Bahse konu olan film de bu maksat ve minval üzere hazırlanmış provakatif, hilaf-ı hakikat beyanlarla dolu, kutsallara saygı kavramından yoksun, ahlaksızca ve düşmanca kaleme alınmış ve perdelenmiş bir rezilliğin ta kendisidir.

Kendi geçmişlerindeki (hatta günümüzde de aynı durumdalar) zulüm ve işkenceler, insan hakları ihlalleri, işgal ve tecavüzler, bir dini ve mensuplarını yok etmeye yönelik sıcak ve soğuk savaşları görmezden gelerek sanki kendileri “Sütten çıkmış ak kaşık” mışlar gibi elaleme nizam ve inanç telkin etmektedirler. “Müslümanların Masumiyeti” isimli filmle, daha doğrusu kendi aşağılık zihniyetlerindeki düşüncelerinin açığa vurumuyla gündeme gelen İsrail asıllı Amerikan vatandaşı Sam Bacile de “Bu filmi provakatif bir siyasi tutum için” yaptığını ifade ediyor. Yani niyetini gizlemiyor. “İslam kanserdir. Müslümanlar da yok edilmesi gereken böceklerdir.” Diyor. İsrail ve var olduğunuz diğer yerlerdeki uygulamalarınızdan zaten böyle düşündüğünüz biliniyordu. İnşallah Müslümanlar aklını başına alır da tevhid olurlar. ABD’nin Florida eyaletinde önceki yıllarda Kur’an-ı Kerim yakarak gündeme gelen rahip Terry Jones’den bu konuda yardım aldığını ifade eden Sam Bacile’ye Filmin tanıtımı konusunda Kıpti Moris Sadek de yardım etmiş. Yani yukarda da ifade etmeye çalıştığımız gibi İseviler ve Museviler (tabiî ki tamamını kastedmiyoruz) el birliği yaparak böyle bir ahlaksızlığı sergilemişlerdir. Biz Müslümanlar olarak başka insanların dinlerine saygısızlık yapmıyoruz. Başkalarından da bizim dinimiz “İslam’a” ve mensubu olan Müslümanlara saygılı davranmalarını istiyor ve bekliyoruz.Diva-Sen Genel Merkezi olarak; bu ahlaksız ve sefihce gerçekleştirilmiş olan tavır ve davranışlarından dolayı başta;İsrail asıllı ABD vatandaşı Sam Bacile’yi, ona destek veren rahip Terry Jones’i ve bu filmin tanıtımını yapan Kıpti Moris Sadek’i ve bu rezalete çanak tutan bütün ahlak yoksunlarını şiddet ve nefretle kınıyoruz. Bu Güruhu Müslümanlardan özür dilemeye, Müslümanları da akl-ı selime ve itidale davet ediyoruz.

Diva-Sen Genel Merkezi

15 Eylül 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?