Asılsız İhbar Yapanlar Cezalandırılmalı..!

FETÖ soruşturması kapmasından haksız yere açığa alınan veya görevden ihraç edilerek mağdur edilen personel ile ilgili açıklama yapan Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, “Muhbirlerin Sebep Olduğu Aile Facialarının Önüne Geçilmesi Gerek” ifadelerini ku

Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla ülkemizi parçalamak ve ülkemizin yükselişini durdurmak için her türlü caniliklerini gösteren hain FETÖ/PDY terör örgütüne karşı millet olarak gösterilen civanmertlikler dünya tarihine unutulmaz bir destan olarak geçmiştir.

Uzun yıllardan beri devletin tüm kurumlarında çöreklenmiş haşhaşilerin elbette hak ettiklerinin karşılığını görerek cezalandırılmaları en tabii beklentimizdir. Devletimize ve milletimize kim ihanet etmiş ve etmeye de kalkışırsa, sadece FETÖ/PDY örgütü değil tüm illegal örgütlerin yok edilmesi için devletimizin acımasız olmasını ve gereğinin yapılmasını da millet olarak istemekteyiz. Özellikle devletimizi yıkmak ve milletimizi bölüp-parçalayıp güçsüz hale getirmek için çaba sarf eden kim olursa olsun, bu ülkenin birliği, dirliği, beraberliği ve istikbali için o kişilerin de adalete teslim edilmesi için her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımızın asli görevidir.

Ancak, intikam duygusuyla hareket ederek kurunun yanında yaşın da yanmasına, şahsi kin ve adavetinden dolayı masumların da devlet haini olarak damgalanmasına sebep olan, kendi düşünce ve kuruluşunda olmayanları ihbar ederek perişanlıklar yaşatan muhbirlerin çok iyi araştırılması hususunda gerekli açıklamayı daha önce yapmış olmamıza rağmen, görülen odur ki Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da ifade ettikleri üzere, it izi at izine karışmıştır. Özellikle kendilerini ispat etmeye çalışan, ne kadar görevlinin açığa alınmasını veya ihracı gerçekleşirse devlet kademesinde o kadar kariyerinin yükseleceğini varsayarak kendilerine gelen ihbarları araştırmadan işleme koyan daire amirlerinin de sorgulanması gerekmektedir.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen olarak, gerek açığa alınan gerekse de ihraç edilen kamu çalışanlarından suçsuz olduklarını iddia edenlerin dosyalarının yeniden inceleneceği yönünde devletimiz erkanı tarafından yapılan açıklamalar yaralanmış yüreklere su serpmiş olsa da, asıl ferahlık yanlış beyanda bulunan muhbirlerin de hak ettikleri cezaya çarptırılmaları ile olacağına inanıyoruz.

Elhasıl, yanlış hesabın Bağdat’tan döneceği varsayımından hareketle, haksızlığa uğrayanların, arifesinde bulunduğumuz Kurban Bayramını huzur içerisinde geçirmelerini sağlayacak müjdeli haberlere kavuşmalarını dilemekteyiz.

Unutmayalım Ortak sevdamız ÜLKEMİZ.Ne Mutlu Sevdası TÜRKİYE olanlara.

Mustafa ÇOPURSUZDiva-Sen Genel Başkanı

10 Eylül 2016 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?