Diva-Sen, 2019 Yılı Beklentilerini Açıkladı

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, 2019 Yılında Beklentilerini Yazdı.

Büyütmek için resme tıklayın

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, 2019 Yılında Beklentilerini Yazdı. Genel başkan Çopursuz’un açıklaması:

2019 YILINDA BEKLENTİLERİMİZ

Acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsü ve sevinciyle koskoca bir yılı daha geride bıraktık. Yüce Rabbimiz ömrümüzün kalan kısmını, geçen kısmından daha hayırlı eylesin. Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan hepimizi muhafaza eylesin.

Dünya süratle değişiyor. Hızla değişen koşullara toplum olarak ayak uydurmakta gecikmiyoruz. Her şeyden önce milli ve manevi değerlerimizin içi iyice boşaltılıyor. Bir nevi kapitalizmin esiri haline geliyoruz.

Değişen rakamlar olmamalı. Zira her özel teşebbüs yeni ürünlerini piyasaya sürmek için kendilerine milat olarak seçtikleri başlangıç, genelde takvim yılının başlangıcıdır. İnsanların bilumum kullandıkları tüm araç ve gereçlerin yeni modelini piyasaya sürmek için yıl boyu canhıraş bir şekilde çalışılmakta ve AR-GE bölümlerini sürekli yeniliklere yönlendirmekteler. Filhakika son model olarak piyasaya sürülen ürünlerle bir önceki kullanıma sunulan nesneler arasında pek fazla farklılık olmamakla beraber gözle görülen değişikliklerin olduğu ortadadır. Mesela otomobil, telefon, TV, ev eşyaları vs… bahse konu kullanım eşyalarındandır. İnsanlar ise sürekli yeniliklere yöneldikleri için hesaplar şaşmakta, geçim sıkıntıları hafifleyeceğine daha da zorlaşmaktadır.

Her şeyden önce insanoğlunun meselelere bakış açılarında herhangi bir değişikliğin olduğunu göremiyoruz. Tüm değerlere karşı hassasiyetlerin artması gerekirken, şahsiyet ve karakter zaafı gün geçtikçe daha da artıyor. Kan, gözyaşı, evlerinden yurtlarından sürgün edilenler, inancından dolayı hor ve hakir görülüp insanlık dışı muamelelere maruz kalanlar, haksızlıklar, adaletsizlikler, yeryüzü coğrafyasının bir kısmında lüx yaşantılar hat safhaya ulaşmışken, diğer kısmında ise rezillik, perişanlık, savaş, yoksulluk….dünya insanlarının yüz karası halini almıştır. Esasında dünyada olup bitenler cahiliye dönemlerini hatırlatmaktadır. O zaman da azgınlaşan insanlık, akla hayale gelmeyen tüm çirkeflikleri yaşıyor ve yaşatıyordu.

O halde Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen ailesi olarak 2019 yılında eğitimden sağlığa, üretimden turizme, sosyal güvenlikten, memur ve emekli maaş zammına, işsizliğin önlenmesinden ekonomide istikrarın sağlanmasına, her türlü terörün kökünün kurutulmasından din istismarının önüne geçilmesine kadar genelde ve özelde beklentilerimiz:

Doğu Türkistan, Yemen, Miyanmar-Arakan, Filistin, Suriye, Irak ve Ortadoğu’daki din kardeşlerimizin biran önce huzur ve mutluluklarına ve yurtlarına kavuşmaları,

Cennet vatanımızın uzun yıllardan beri huzurunu bozan, maddi ve manevi zarara uğratan terör belasının kökünün kurutulmasını,

Milli ve dini hassasiyetlerin yeniden kuvvet bulmasını,

Kamu kurum ve kuruluşlarına eleman alımında torpil ve kayırmacılığın yerini hak-hukuk-hakkaniyet ve liyakatin almasını,

Kin ve nefret ihtiva eden sözcüklerin yerini hoşgörü dilinin almasını,

Sözleşmeli statüde çalışan tüm kamu görevlilerinin kadrolu pozisyona geçirilmesi,

Din görevlilerinin var olan problemlerinin çözüme kavuşturulmasını, lojmanlarının oturula bilinir evsafa getirilmesini,

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan devlet memurlarının özlük, mali ve sosyal haklarında beklentilerinin karşılanmasını,

Günümüze kadar itina gösterilen fiziki değişim gibi manevi alanlarda da gerekli çalışmaların yapılmasını,

Vaat edilen 3600 ek göstergesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesini,

Yardımcı hizmetler sınıfının lağvedilerek bu kadrolarda çalışanların memur kadrolarına geçirilmelerini,

Kur’an Kursu Öğreticilerinin “Öğretmen” unvanına kavuşturulmalarını,

Hiçbir kurum ve kuruluşlarda sendikal ayrımcılığın yapılmamasını ve diğer sendikalara üye olanlara karşı mobbinglerin uygulanmamasını,

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın her platformda söyledikleri gibi, bakan ve yöneticilerin kapılarının her kesime açık tutmalarını.

Bekliyoruz.

Bu vesileyle 2019 yılının başta ülkemiz ve İslam coğrafyası olmak üzere tüm insanlık için huzur, barış, sağlık, güvenlik ve refah içerisinde geçmesi temennisiyle.

Mustafa ÇOPURSUZTüm Memur-Sen Konfederasyonu veDiva-Sen Genel Başkanı

03 Ocak 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?