Çocuğunu Görmek İçin Bir Maaş Harcıyor!

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu üyesi Nizamettin Doğan, "Baba çocuğunu görmek adına bir gün için bir maaş harcıyor" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Boşanma sonrası yaşanan çocuk haczine de değinen Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu üyesi Nizamettin Doğan, "Herkesin cebinde yeterli miktarda para olmayabiliyor. 500 lira ödeme yaparak mahkeme dava açıp polisler eşliğinde, mahkemenin verdiği kararla 1-2 gün çocuğunu haciz etsin. Kimisi var başka şehirde oturuyor. Mahkemeye 500 lira verip sonrasında yol parası, çocuğunu görüp onunla zaman geçirmesi derken insanlar bir aylık maaşını bir günde harcamak zorunda kalıyorlar." şeklinde konuştu.

"Kadın sadece bir beyanla erkeği maddi, manevi ve kariyer olarak istismara uğratabilir"

Kadının beyanının şartsız, koşulsuz her türlü hükmün önüne geçmesinin doğru olmadığını vurgulayan Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Kadın ve erkek eşitliği altında erkekler tamamen bastırılmış durumda. Erkek hiçbir yerde sözü ve beyanına dayanılarak işlem yapılmıyor ama kadın sadece bir beyan üzerine hedef gösterdiği bir erkeği maddi, manevi ve kariyer olarak istismara uğratabilir. Bu işin ucu o kadar açık ki bir erkeğin kendisini savunacak konumda olduğunu düşünmüyorum. Yolda giderken, otobüste, dolmuşta her yerde bu başınıza gelebilir. Günümüzde toplu taşımalar çok kalabalık, gerektiğinde yakın temasta bulunmak durumunda kalıyorsunuz. Böyle bir durumda bile kadın, birisi için 'bana cinsel istismarda bulundu' dediğinde bunu ispatlayacak hiçbir delil olmasa bile direkt olarak hapis cezasına çarptırılıyorsunuz. Hangi devlette, hangi toplumda böyle adaletsiz bir düzenleme olabilir. Erkeklerin günden güne devlet tarafından sindirilmesine tahammül edemiyoruz. Her yerde kadın ve erkek eşitliğinden bahsedip her türlü kanunun erkekleri bastırmasını kabul edemiyoruz. Erkeklerin herkesin hayatında yeri olmasına rağmen topluma düşmanca yansıtılmasına anlam veremiyoruz. 'Kadının beyanı esastır.' kanununun bir an önce düzenlenmesinin gerekli yerlerde tartışılarak gerekenin yapılmasını istiyoruz."

(Nizamettin Aşkın, Zeyd Varol- İLKHA)

11 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?