Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir?

Yeni sistemin ilk Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk'u yakından tanıyalım.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN, yakın çalışma ekibini açıkladı. Yeni sistemin ilk kabinesinde sürpriz isimler var. Yeni sistemin ilk Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk'u yakından tanıyalım.

Zehra Zümrüt Selçuk kimdir?Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak Zehra Zümrüt Selçuk'a görev verdi. PekiZehra Zümrüt Selçukkimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kadını ve aileyi koruma üzerine birçok platformda boy gösteren yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt SelçukKADEM'de denetim kurulu asil üyesidir.

Zehra Zümrüt SELÇUK Kimdir?

1979Ordudoğumludur.AnkaraAtatürkAnadoluLisesi’nin ardındanBilkentÜniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü.Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, TeksasÜniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında TeksasÜniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibarenİslamİşbirliği Teşkilatı SESRIC’tekıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri,eğitimve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

Çok sayıda Türkçe veİngilizceyayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor.

İngilizce biliyor. Evlidir.

Kaynak: Ajanslar

09 Temmuz 2018 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?