Endonezya Yardımlarımızı Bekliyor!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Endonezya’da 28 Eylül’de meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunami sonrasında bölgede yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Endonezya’da 28 Eylül’de meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunami sonrasında bölgede yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Yaşanan afetin ardından bölgeye giden TDV ekipleri deprem ve tsunamiden etkilenen noktalarda ihtiyaç tespitinde bulunarak, ailelere barınma, gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulunuyor.

TDV’nin bölgede yapmış olduğu yardım faaliyetleri hakkında bilgi veren TDV Yurt dışı İnsani Yardım UzmanıAbdullah Uçak, Deprem bölgesinde özellikle kırsal alanlarda temel insani ihtiyaçlar konusunda zorluk yaşandığını, yardım çalışmalarının afet bölgesinde geniş bir alanda devam ettiği bilgisini verdi.

İlk defa TDV ekipleri yardım ulaştırdı

Deprem ve tsunami’nin ardından yardımın ulaşmadığı Limpoa bölgesine ilk defa Türkiye Diyanet Vakfı ekiplerinin yardım ulaştırdığını belirten Uçak, “ilk etapta 1 ay boyunca yetecek pirinç, sıvı yağ, şeker, çay ve su gibi temel gıda maddelerinin yer aldığı gıda paketini toplamda 1040 aileye ulaştırdık, ayrıca hijyen ve barınma alanında da yardımlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Afetin ardından bölge halkının yaşadığı şoku atlatamadığını ve endişeli bir şekilde yaşamlarını sürdürdüklerini ifade eden Uçak, başta elektrik, su ve mazot olmak üzere çok sayıda öncelikli ihtiyacın giderilemediğini, ölü sayısının bin 700’e ulaştığını ve yaklaşık 2 bin kişinin kayıp olduğunu söyledi.

Uçak, yaklaşık 2 milyon kişinin deprem ve tsunami’den etkilendiğini belirtti.

“Endonezya Yardım Bekliyor”

Endonezya’da yaşanan afetin ardından Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Endonezya Yardım Bekliyor” kampanyası kapsamında hayırseverler bağışta bulunmaya devam ediyorlar. Kampanyaya YARDIM yazıp 5601’e SMS gönderilerek, bagis.tdv.org adresinden online bağış yapılarak veya anlaşmalı bankalar yoluyla bağışta bulunulabiliyor.

11 Ekim 2018 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?