Kur’an kurslarımıza ve okullarımıza yapılan saldırıları lanetliyoruz

PKK terör örgütünün son zamanlarda çeşitli okullara düzenlediği saldırılar ve son olarak Şırnak kent merkezinde bulunan Mehmet Emin Acar Kız Kuran Kursuna düzenlediği Molotof bombalı saldırı olaylarını derin bir üzüntü ve kaygı ile takip ediyoruz.

Minik çocuklarımızın eğitim yuvalarını yakan, Kur’an Kurslarına saldıran bu caniler çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden savunmasız insanımıza saldırarak ülkemizde oluşan kardeşlik ve barış ortamından duydukları rahatsızlıkları giriştikleri hain saldırılarla ortaya koymaktadır.Ülkemizdeki huzur ve barış ortamından rahatsız olanlar birlik ve beraberliğimizi bozmak ülkemizi kaos ortamına sürüklemek istemektedir. Milletimiz artık aynı senaryoları yaşamaktan bıkmıştır. Barış ortamını bozmak isteyenlere kesinlikle fırsat verilmeyecektir. Ülkemizi kaos ortamına sürüklemek isteyenler kendi karanlıklarında boğulacaktır.Binlerce vatandaşlarımızın ve askerlerimizin hayatına kasteden bu tür hain saldırı ve provokasyonlar, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin geleceği adına olumlu adımların atıldığı bu süreçte, korku ve sindirmeyle kaos ortamı meydana getirmeye çalışanlar büyük bir dalalet ve hıyanet içerisindedirler.Terörün hedefi ayrıştırmak, bölmek, kaygı üretmek ve kardeşliği ortadan kaldırmaktır. Bu bilinçle, bizler inadına sağduyulu, soğukkanlı olacağız. Akl-ı selimi elden bırakmayacağız. Biz bin yıllık desende bir ve beraberdik ve beraber olmaya devam edeceğiz. Kardeşliğimizin ve birliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Aksine birliğimizi daha da güçlendireceğiz.Diyanet-Sen olarak Kur’an kurslarımıza ve okullarımıza yapılan saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz.

Mehmet BAYRAKTUTAR Genel Başkan

13 Kasım 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?