Diyanet İşleri Başkanlığı 2012-II personel alımı sözlü sonuçları ve tercih sayfası

Sözlü sınavda başarılı olup tercih yapma kontenjanına girme hakkı kazandığı halde, belirtilen tarihler içerisinde tercih yapmayan adaylar münhal kalan yerlere Başkanlıkça Re'sen atanırlar. TERCİH TARİHLERİ: 06.12.2012 - 11.12.

Programdaki bazı menüleri göremeyen adayların;

İnternetExplorer penceresinde ARAÇLAR menüsünün içinde yer alan UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜ AYARLARI na girmeleri ve ardından da gelen menüdeki TÜM WEB SİTELERİNİ UYUMLULUK GÖRÜNÜMÜNDE GÖSTER alanının sol yanında bulunan kutuyu işaretlemeleri gerekmektedir.

İŞLEM BASAMAKLARI

1. Bu sayfada yer alan uyarıları dikkatlice okuyunuz.

2. Menüdeki girerek sözlü sınav sonucunuzu öğreniniz.

3. Tercih yapma hakkınız var ise TABAN PUANLAR VE KONTENJANLAR sayfasına girerek ait olduğunuz ünvan ve kontenjan grubunuza ait listeden en çok gitmek istediğiniz tercih koduna ait yerlerden başlayarak en az 1 en fazla 25 yere ait tercih kodunu seçiniz. Bu tercih kodlarını istek ve tercih önceliğinizi dikkate alarak sıralayınız.

4. TERCİH YAPMA sayfasına girerek uyarılarda belirtilen bilgileri yazıparamayapınız, bilgileriniziekranageldikten sonra da yapmış olduğunuz tercih listesini sıralamayı dikkate alarak yazınız.

Ardından da TERCİHLERİMİ KAYDET buttonuyardımıylakayıt işlemini gerçekleştiriniz.

5. Menüde yer alan TERCİH YAZDIRMA(PRINT) sayfasına girerek istenen alanları doldurup ARA'yınız.

Bilgilerinizekranageldikten sonraekranınSağ Alt köşesinde bulunan PRINTER resimli button aracılığıyla tercihlerinizi yazdırınız.

Tercih Yapma hakkınız bulunduğu halde Ara buttonuylaaramayaptıktan sonra tercih bilgilerinizekranagelmiyor ise TERCİH sayfasında hatalı işlemden veya uyarılara dikkatsizlikten oluşabilecek durumlardan dolayı tercih kayıt işleminiz başarısız olmuştur.

Bu durumdaekrandakiuyarı ve açıklamaları dikkatlice takip ederek işlem basamaklarınıyenidenuygulayınız. Aksi takdirde tercihte bulunmadığınızdan dolayı yerleştirmede Tercihlerinize göre değil RE'SEN atama kategorisinde değerlendirilmiş olursunuz.

TERCİH YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR1- Belirtilen tarihler dışında tercih kabul edilmeyecektir.

2-Sadecemüracaat ettiği unvan ve kontenjan grubunda oluşan taban puan veya daha fazlasını alan adaylar tercih yapabilecektir. Mümkün mertebe tek tercihle yetinilmemesi gerekmektedir.

3- Tercih edebileceğiniz yerleri “Taban Puan ve Kontenanları” sayfasından görebilirsiniz.

Kontenjan grubunuza ait yerlerle ilgili tercih kodlarını istek sırasına dikkat ederek yazınız.

Mutlaka gidebileceğiniz yerleri tercih etmelisiniz. Zaruri bir durum olmadıkça 1 tercihten sakınınız.

Aksi takdirde tercihlerinize göre yerleşme şansınızı kaybederek RE'SEN yerleştirme kategorisinde değerlendirilirsiniz.

4- Yerleştirmeler, adayların tercihleri doğrultusunda yüksek puandan başlayarak yapılacaktır. Eşitlik durumunda ise KPSS puanı daha yüksek olan aday yerleştirilmeye hak kazanacağından, adaylar tercihlerini yaparken puanlarını göz önünde bulundurmalıdırlar.

5- Gitmeyeceğiniz yerleri yazmanız bir cami veya kursun görevlisiz kalmasına sebep olacağı gibi görev yapabilecek bir başkasının atanmasına da engel olacaktır. Tercihlerinizi bu duyarlılık ile yapmanız faydalı olacaktır.

6- Puanınızdan daha yüksek puanı olanlar sizinle aynı yeri tercih ettikleri takdirde puanı yüksek olanın yerleştirilmesi yapılacağından tercih ettiğiniz yere yerleştirilemeyebilirsiniz.

7-Tercihlerinizi yaptıktan sonra tercih sayfasından çıkıp menüdeki Tercih Yazdırma (Print) sayfasına girerek tercih işleminizin gerçekleşip-gerçekleşmediğini mutlaka kontrol ediniz. 8- Tüm tercihlerin aynı anda yapılması gerekiyor, bazı adaylar her tercihi ayrı ayrı yapmaya çalışıyor. Mağdur olunmaması için tercih kodları ve tercih sıralamasını belirledikten sonra aynı anda yapınız.

9. Tercihlerle ilgili kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra yaptığınız tercihlerinizde her hangi bir değişiklik imkanı verilmemektedir. Bu yüzden, tercihte bulunacağınız yerleri seçerken ve tercih sıralamasını yaparken çok dikkatli olunuz.

10- Tercih yapma hakkı kazanan adayların tamamı, öncelikle tercihlerine, tercihlerine yerleşemeyenlerin ise münhal kalan yerlere yerleştirilecektir.

YERLEŞTİRME KRİTERLERİ1- Yerleştirmeler, Başkanlıkça yapılan sözlü sınav puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak ve adayların tercih kodları doğrultusunda yapılacağından, adaylar tercihlerini en çok gitmek istedikleri tercih koduna ait yerden başlayarak yapmalıdır.

2- Tercihlere göre yerleştirmeler yapıldıktan sonra boş kalan kadrolara adayların müracaat ettikleri unvan ve öğrenim grupları dahilinde ve puan sıralamasına göre yüksek puandan başlayarak Başkanlıkça Re'sen yerleştirme işlemi yapılacaktır. Tercih hakkı kazanan adaylar öncelikle tercihlerine yerleştirilecek, tercihlerine yerleşemeyen adaylar ise Re'sen münhal kalan yerlere yerleştirilecektir.

3-Tercihlerle ilgili kayıt işleminden sonra aday tercih bilgilerinde her ne sebep olursa olsun bir değişikliğe gidilmeyecektir.

TERCİHLERİ YAZDIRMA, YAPILIP-YAPILMADIĞININ KONTROLU

Yaptığınız tercihleri kaydettikten sonra,

Tercihlerinizin elektronik ortamda İşleri Başkanlığına ulaştığından emin olmanız için,

Menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) sayfasına giderek istenen bilgileri yazıp ARA tuşuna bastıktan sonra

Ekrana gelen kimlik ve tercih bilgilerinizi kontrol edebilir, PRINTER (YAZICI) resimli button yardımı ile yazdırabilirsiniz.

Tercihlerinizin kayıt işlemini yaptıktan sonra, yaptığınız tercih işleminin başarılı bir şekilde yapılıp-yapılmadığını kontrol için mutlaka menüde yer alan Tercih Yazdırma(Print) alanına girerek kontrol etmelisiniz.

T A B A N P U A N L A R

(Tercih Yapma Hakkı Kazanan Adayların Sözlü Not ve KPSS Taban Puanları

K.K.ÖĞRETİCİLİĞİGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUANİlahiyat Fakültesi180,00075,78923İl.Önlis. + Diğ.Lisans veya İlahiyat Önlisans282,00084,11510İ.H.L. + Diğer Lisans380,00079,02712İ.H.L. + Diğer Önlisans478,00094,45181İ.H.L. + Hafız590,00079,76639İmam-Hatip Lisesi682,00084,01902İMAM-HATİPLİKGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUANİlahiyat Fakültesi170,00060,96714İl.Önlis. + Diğ.Lisans veya İlahiyat Önlisans278,33361,63850İ.H.L. + Diğer Lisans370,00060,22350İ.H.L. + Diğer Önlisans470,00063,16097İ.H.L. + Hafız570,00060,08158İmam-Hatip Lisesi676,66671,47151MÜEZZİN-KAYYIMLIKGRUP KODUSÖZLÜ TABAN PUANKPSS TABAN PUANİmam-Hatip Lisesi185,00065,25999Diğer Lise + Hafız285,00071,81303

06 Aralık 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?