Yaz Kur'an Kursu Öğrencisinden Örnek Hutbe

Yaz Kur'an Kursunda eğitim gören Yılmaz Cevahir, hocalarının desteği ile hazırladığı cuma hutbesinde bütün ümmete seslendi.

Trabzon / Of İlçe Müftülüğü 2014 yılı yaz Kuran Kursu bünyesinde Karabudak Merkez Mahalle Yaz Kur'an Kursunda eğitim gören Yılmaz Cevahir, hocalarının desteği ile hazırladığı Cuma hutbesinde bütün ümmete seslendi.

Of Karabudak Merkez Mahallesi Camiinde Cuma hutbesi okuyan 14 yaşındaki Yılmaz Cevahir, son zamanlarda zulmünü vahşice artıran Yahudilerden bahsederek onların aşağılık bir toplum olduğunu Kur'an-ı Kerimden ayetler okuyarak açıkladı.

Cuma namazı sonrası camiye gelen cemaat tarafından, genç yaşında okuduğu bu güncel hutbeden dolayı takdir edilerek cesareti için kendisine teşekkür edildi.

14 Yaşındaki Yılmaz Cevahir'in hocalarının desteği ile hazırlayarak okuduğu Cuma hutbesinin tam metni:

Değerli Mü’minler, hepinizin malumu Filistin'de dünyanın gözü önünde sırf Müslüman oldukları için genç, yaşlı, ihtiyar, çoluk-çocuk ve masum demeden önüne geleni vahşice, barbarca katleden Yahudilerin Kur'an da ve tarihte nasıl lanetlik bir millet olduklarını, Müslümanların onları asla dost edinemeyeceğini ayet ve hadis mealleriyle kısaca sunmak istiyorum.

KURAN’DA VE TARİHTE YAHUDİLER

Değerli Cemaat

Kuranı Kerim milletler içerisinde özellikle Yahudiler üzerinde durur. Nisa süresi 155. ayette Yüce Allah Yahudilerden şöyle söz ediyor: “Sözlerinden dönmeleri, Allah’ın ayetlerini inkâr etmeleri, haksız yere peygamberleri öldürmeleri ve “kalplerimiz kılıflanmıştır” demeleri sebebiyle onlara lanet ettik, türlü belalar verdik. Küfürleri sebebiyle Allah kalpleri üzerine mühür vurmuştur. Pek azı müstesna artık iman etmezler.”

Yine Bakara süresinin 96. ayetine göre Yahudiler bu dünya hayatına bütün insanlardan daha düşkündürler. Dünya hayatına olan tutkuları, tevhit inancına sahip olan Müslümanlara düşmanlık beslemelerine sebep olmaktadır.

Yahudiler katı kalpli insanlardır. Bakara süresi 74 ve Maide süresi 13. ayeti kerimelerde Yahudilerin kalpleri taş gibi katılaşmıştır. Katı kalplilik onların nesilden nesile aktarılan psikolojik şifa bulmaz hastalıklarıdır. Yahudilerin hakka karşı kibir yapmaları, onları iman edenlere karşı azılı düşman haline getirmektedir.

Aziz Müminler

Yüce Allah Maide süresi 82. ayetinde Yahudilerin düşmanlıkları hakkında Müslümanları uyararak şöyle buyuruyor: “insanların, iman edenlere düşmanlık bakımından en şiddetlisini, (en azılısını) Yahudiler ile Allah’a ortak koşanları bulacaksın. “

Yine maide süresi 64. ayetinde yüce Allah onların bozguncu olmaları ve devamlı savaş ateşi yakmaya meyilli olmalarını gündeme getirirken, düşmanlık duygularına büründüklerine işaret ederek bizleri uyarmaktadır.

Yahudiler kendilerinden başka kimsenin doğru yolda olamayacağı fikrini fanatik bir şekilde savunmaları bu düşmanlığa katkıda bulunmaktadır. Hz. Peygamberimize kadar Yahudi geleneğinde haksız yere peygamberleri öldürme ve öldürmeye teşebbüs etme alışkanlığı olduğunu görürüz. Tahrif edilmiş kitaplarında yer alan ifadelere dayanarak Yahudiler dünya milletleri arasında kendilerini seçilmiş kavim olarak görmektedirler. 1

Yahudiler inançlarına göre dini bakımdan kendilerinden olmayan kimselere hangi yol ve şartta olursa olsun onlar için kötülük yapmak farzdır. Eğer öldürmeye gücü yeterlerse öldürürler. Yapamazlarsa mallarını gasp etmek, hırsızlık yapmak, çeşitli hile, tuzak ve desiseler kurarak ellerinden gelen zararı vermeye çalışırlar.

Kıymetli Müslümanlar

Din, ahlak ve adalet anlayışları yalnız kendilerine has olan, muharref Tevrat dini müstesna, bütün dinlere ve insani değerlere düşman olan bu millet, insanlığın muzdarip olduğu bütün rejim ve cereyanların da kâşifi olmuştur.

İşte tarihte bu tutum ve davranışlarından dolayı Yahudiler 1290da İngiltere’den, 1392 yılında Fransa’dan, 1492de İspanya’dan ve 1497′de Portekiz’den kovulmuşlardır. Ayrıca Peygamberimizin de 624 yılında yapılan anlaşmalara uymadıklarından Medine’den ilk kovduğu 700 kişilik Beni Kaynuka Yahudileri olmuştur.

Yine Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde “Bir Yahudi, bir Müslüman’la baş başa kalmaya görsün onu mutlaka öldürmeyi içinden geçirir”3 diye buyurmuştur.

Yahudiler birçok peygamberi öldürdükleri gibi peygamber efendimizi de öldürmek istemişlerdir. Ona büyü yapmışlar ve onu zehirlemişlerdir. Kendileri gibi şiddetli düşman olan müşrikleri de defalarca peygamberimize karşı kışkırtarak harbe kaldırmışlardır. Kıyamete kadar Allah’ın ardı arkası kesilmeyen laneti onların üzerine olsun.

Yüce Allah Maide Suresi 51.Ayetinde Müslümanlara,(Yahudilerden dost edinilemeyeceğini beyanla) şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin; onlar yalnız birbirlerinin dostudurlar. İçinizden her kim onlara yardım ve yardaklık ederse muhakkak onlardan sayılır. Allah ise zulmedenleri doğru yola çıkarmaz.”

Değerli Müslümanlar: Filistin’de ki dram genelde insanlığın özelde ise biz Müslümanların imtihanıdır.Üzülerek belirteyim ki Müslümanlar olarak bu konuda üzerimize düşeni layıkı veçhiyle yaptığımızı söyleyemeyiz.

Sözlerimi Şura Süresi Ayet 39’da Yüce Allah Müslümanların temel vasıflarını belirten ayet mealiyle bitirmek istiyorum: “O Müslümanlar ki Onlardan biribir saldırıya bir haksızlığa,bir tecavüze uğradığında aralarında yardımlaşarak üstesinden gelirler” Yüce rabbim Müslümanları her türlü fitneden ve tefrikadan koruyup birlik beraberlik şuuru nasip etsin.

Sakın olaki Yahudi mallarını satın alarak onların yaptığı zulme ortak olmayalım.Onların değirmenine su taşımayalım.Bilesiniz ki ALLAH zulmedenleri doğru yola çıkarmaz.ALLAH korusun, şuur bilincinde olmazsak o ateş bir gün bire bir bizede dokunabilir.

Allah’a emanet olun...

Kaynak: Müftülük HABER

19 Ağu 2014 - 11:04 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?