Sakarya Müftülüğü ve TDV iftar sofrası programı gerçekleştirdi

Sakarya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi’nce organize edilen İftar Sofrası Programı 5 Ağustos Pazar günü Adapazarı İmren Izgara’da gerçekleştirildi.

Sakarya Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi’nce organize edilen İftar Sofrası Programı 5 Ağustos Pazar günü Adapazarı İmren Izgara’da gerçekleştirildi.

Düzenlenen İftar Sofrası Programına; Sakarya Valisi Mustafa BÜYÜK, Akparti Sakarya Milletvekili Hasan Ali ÇELİK, Adapazarı Kaymakamı Akın YILMAZ, Erenler Kaymakamı Mustafa N.SEZGİN, Arifiye Kaymakamı Birol KURUBAL, Sakarya Müftüsü İlyas SERENLİ, Saski Genel Müdürü Rüstem KELEŞ, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat ALEMDAR, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah KESKİN, Chp İl Başkanı Ecevit KELEŞ, Akparti İl Bşk. Yrd. Ahmet DEMİR, Sesob Başkanı Hasan ALİŞAN ile il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, şube müdürleri, STK temsilcileri, ihtiyaç sahibi aileler, din görevlileri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverlerin buluştuğu İftar Sofrası Programı, Adapazarı Sarıkışla Camii İ.H. Ali GÜZELDAL’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İftar vaktinin girmesiyle protokol ve davetlilerin oruçlarını açmasının ardından Serdivan İlçe Müftüsü Aşır DURGUN’un duasıyla devam eden program, Sakarya Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şube Başkanı İlyas SERENLİ’nin Türkiye Diyanet Vakfı’nın faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdiği konuşması ile son buldu.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği İftar Sofrası Programı’nda Türkiye Diyanet Vakfı’nın tanıtım ve faaliyetlerinin konu edildiği CD gösterimi yapıldı.

Ayrıca İftar Sofrası Programına katılan tüm davetlilere hediye olarak “Mealli Kur’an-ı Kerim” takdim edildi.

SAKARYA MÜFTÜLÜĞÜ

07 Ağustos 2012 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?