Hacı Adaylarımızı Dualarla Uğurladık

2016 Hac Organizasyonu ile Kutsal Topraklara giden Ankara 24.Kafile Normal Tip 50 Hacı adayı için 30.08.2016 Salı günü Misak-ı milli Meydanı’nda uğurlama programı düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 Hac Organizasyonu ile Kutsal Topraklara giden Ankara 24.Kafile Normal Tip 50 Hacı adayı için 30.08.2016 Salı günü saat 11:00’da Misak-ı milli Meydanı’nda uğurlama programı düzenlendi.

Düzenlenen Program İlçemiz İmam Hatiplerinden Fatih COŞKUN’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan GÜNEŞ ‘in yaptığı açılış konuşmasından sonra, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet AKSOY ve Safranbolu Kaymakamı Murat BULACAK hacı adaylarına hitap ettiler.

Safranbolu Misak-i Milli meydanında yapılan hacı uğurlama programında konuşan ilçe Müftüsü Hasan Güneş, “Bu yıl Safranbolu’muzdan 50 vatandaşımız Hacca gitmeye hak kazandılar. Orada bulundukları süre zarfında Ayeti Kerime’de zikredildiği üzere oraya giderken azık alın. Azıkla gidin. Ama şunu da bilin ki azığın en hayırlı takva azığıdır. Yani Rabbimize karşı gelmekten sakınmak. Onun bize yapın dediği şeyleri yapıp yapmayın dediği şeylerden uzak durmak. Ben bu vesile ile hacca gidecek kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyor hac görevlerini ifa ederek memleketlerine sağlık sıhhat içerisinde dönmelerini niyaz ediyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet AKSOY yaptığı konuşmasında; hac ibadetinin önemli olduğunu, ömürde bir hac ibadetinin dini bir vazife olduğunu, hac ibadetinin özel zamanlarda yapıldığını söyledi. Hac ibadeti boyunca bizim için, ülkemiz için, insanlık alemi için bol bol dua etmelerini istedi ve hayırlı yolculuklar diledi.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise yaptığı konuşmada, “Hacı adayları, inşallah en güzel şekilde hac vazifenizi yerine getirir ve sağlık sıhhat içerisinde geriye dönersiniz. Bizim sizlerden isteğimiz, Peygamber Efendimize selamlarımızı iletmeniz. Ülkemizin birliği beraberliği için dualar etmenizdir. Cenabı Hak şimdiden haccınızı mübarek eylesin” ifadesinde bulundu.

Safranbolu İlçe Vaizi Mustafa CANLI’nın yaptığı duanın ardından hacı adaylarımız hac ibadetini yapmak üzere Kutsal Topraklara doğru yola çıktılar.

01 Eylül 2016 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?