Diyanet İtibarsızlaştırılmaya Çalışılıyor

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanlığı, son günlerde bazı art niyetli çevrelerin Diyanet İşleri Başkanlığını hedef alarak itibarsızlaştırmaya çalıştığını belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet-Sen Batman Şube Başkanlığı, son günlerde kimi art niyetli kişi ve çevrelerin Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanını hedef almasına yönelik basın açıklaması yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığının hedef gösterilmesine tepki gösterilen açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının bilinçli bir şekilde dış kaynaklar tarafından hedef alındığı belirtildi.

İl Müftülüğü binası önünde düzenlenen basın açıklamasını okuyan Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Ahmet Cihan, Diyanet İşleri Başkanlığını ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak nitelediklerini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmanın hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemeyeceğini söyleyen Cihan, "Diyanet İşleri Başkanını insanı bir davranış olan, geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak, son günlerde hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem de Atatürk üzerinden dindarlarla laikleri karşı karşıya getirme projesi olarak okunmalıdır. 28 Şubat ve 27 Nisan dönemlerinin aktif aktörlerinin de tekrar sahne aldığı, bu proje tamamen dış kaynaklı bir projedir. Aslında maksat Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu germek ve bölmektir. Topluma zehirli bir hava pompalanıyor, daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattını harekete geçirmek için provokasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir." dedi.

"Alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir"

Hiçbir din görevlisinin oyuna gelmeyeceğini vurgulayan Cihan, "Diyanet İşleri Başkanının üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bu güne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir." diye konuştu.

"Diyanet İşleri Başkanlığı’nı yıpratma kampanyasıdır"

Açıklamanın devamında Cihan şunları söyledi: "Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşini hiç kimsenin yakmasına izin vermeyeceğiz. Hilelerle, tuzaklarla ülkenin altına bomba koyanlarla, ülkenin dinini, imanını çalmaya çalışanları aynı kefeye koyuyor ve kınıyoruz. Bugün Diyanet’e yapılan bu saldırlar bize doğru yolda olduğumuzu, hedeften sapmadan İslam ve İman hakikatleri yolunda ilerlediğimizi kanıtlamıştır. Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığına ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, yapılan saldırılar karşısında Diyanet-Sen olarak ‘diyanetime dokunma, diyanetine sahip çık’ diyoruz."(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

16 Kasım 2018 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?