Sinop'ta 2018-2019 Umre Çalışmaları Başladı

Sinop İl Müftülüğü 2018-2019 yılı Umre faaliyetlerine hız vermek ve umre hizmetlerini daha çok kişiye ulaştırmak için Sinop Üniversitesi Uygulama Otelinde istişare toplantısı gerçekleştirilerek umre çalışmalarının startını verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Sinop İl Müftülüğü 2018-2019 yılı Umre faaliyetlerine hız vermek ve umre hizmetlerini daha çok kişiye ulaştırmak için Sinop Üniversitesi Uygulama Otelinde istişare toplantısı gerçekleştirilerek umre çalışmalarının startını verdi.

İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısı Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde Umre hizmetlerinin önemine değinen İl Müftü yardımcısı Abdullah Söylemez sözlerine şöyle devam etti. “Umre turlarımızı halkımıza duyurarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın umre organizasyonları ile gitmelerine vesile olmamız gerekmektedir. Bu hususta hepimize görev düşmektedir. Önceki yıllara göre yapılan organizasyonların kalitesi her geçen gün artmaktadır. Bu istişare toplantısının amacı Umrecilerimizi başkanlığımızın organizasyonuyla bir arada ve beraber olarak nasıl Umreye götürebiliriz? Bu konuda ki fikirlerinizi düşüncelerinizi önemsemekteyiz. 2017-2018 umre sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile Sinop’tan 550 kişiyi umreye gönderdik. İnşallah 2018-2019 umre sezonunda ise hedefimiz bu rakamı daha yukarı çıkartmaktır. dedi. Sinop’tan Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile umreye gidecek vatandaşlarımız için, üç yıldır devam eden Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’ye direk uçuşlar devam edeceğini belirten İl Müftü Yardımcısı Söylemez sözlerini şöyle tamamladı. “İl ve ilçelerimizde umre faaliyeti için yoğun mesai harcayan görevlilerimizin ortak turlar düzenleyerek daha net ve etkili umre programı hedeflemekteyiz.” dedi.

Toplantıya katılan görevlilerin görüşlerini aktardığı ve Umrecilerin yaşadığı muhtemel sorunların çözümü üzerinde istişare yapılmasının ardından, toplantı sona erdi.

Toplantıya İl Müftü Vekili Kamil Tuncel, İl Müftü yardımcısı Abdullah Söylemez, İlçe Müftüleri, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Emin Kaplan, Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonunda görev alıp grup oluşturan din görevlileri katıldı.

Haber: Ahmet ERMİŞ

19 Ekim 2018 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?