Müslüman Olmak Ayrı Bir Güzelliktir

Eyüp Sultan Müftülüğü din gönüllüleri ile biraraya gelen İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “8 milyar insan içerisinde Müslüman olmak ayrı bir güzelliktir” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Eyüp Sultan Müftülüğü din gönüllüleri ile biraraya geldi.

Eyüp Sultan Belediyesi Nikah Sarayı’ndaki programa İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul Müftü Yardımcısı Bahri Şamat, Eyüp Sultan Müftüsü Mustafa Mesten ve din gönüllüleri katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Eyüp Sultan Müftüsü Mustafa Mesten, bir selamlama konuşması yaptı.

Programda konuşanYılmaz,“İnsan olmak elbette iyi bir haslettir ama 8 milyar insan içerisinde Müslüman olmak ayrı bir güzelliktir. 1,5 milyar Müslüman içinde dine, Kur’an’a, insana ve insanlığa hizmet eden bir din gönüllüsü olmak ayrı bir mazhariyettir. Türkiye’deki 140 bin din gönüllüsü içerisinde İstanbul’da görev yapıyor olmak şüphesiz yine ayrı bir mazhariyet. İstanbul’da din gönüllüsü kadrosunda bulunurken Eyüp Sultan’da din gönüllüsü olmak; mihrapta, minberde, kürsüde ve Kur’an kurslarında insanların gönlüne ulaşma derdinde olmak en güzel mazhariyettir. Dolayısıyla sizler böyle bir güzelliğe mazhar olmuş, böyle güzelliklerle donanmış bulunan kardeşlerimiz, mesai arkadaşlarımız, dostlarımızsınız. Hepiniz seçilmişsiniz yani müçtebasınız. Allah Teala bu seçilmişliğinizi layıkıyla taşımayı ve daha iyi noktalara taşımayı nasip etsin” dedi.

Yılmaz, daha sonra peygamberlerde bulunması gereken “emanet, sıdk, fetanet, tebliğ ve ismet”ten oluşan beş hasletten yola çıkarak peygamber varisleri nasıl olmalı bunu nasıl anlamalı ve algılamalı konusunda din gönüllerine bilgi verdi.

Program sonunda Yılmaz, din gönüllüleri ile tek tek selamlaştı.

09 Şubat 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?