Sakarya'nın Projesi ÇAD'a Umut Oldu

Sakarya’nın Safi İyiliğe Dönüşen Projesi Çad’a Umut Oldu.. Sakarya İl Müftüsü ve TDV Sakarya Şube Başkanı İhsan Açık tarafından Çad’da inşa edilen su kuyularının açılışı yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

TDV Sakarya Şubesi ve Sakarya İl Müftülüğü tarafından ‘Bir damla bin umut - Haydi Sakarya bir damla da senin için aksın’ yardım kampanyasıkapsamında Afrika’nın Çad bölgesine gidenSakarya İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şube Başkanıİhsan Açıkve beraberindeki TDV gönüllüleri tarafından su kuyularının açılışı yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın ‘Su Kuyusu Açma Projesi’ kapsamında Afrika Çad bölgesinde Sakaryalı hayırsever vatandaşlarımız ve il müftülüğü personelinin bireysel olarak TDV Sakarya Şubesine ilettikleri yardımlarıyla 296 Bin 500 TL maliyetli 2 adet su kuyusu açılarak Çad’lı kardeşlerimizin hizmetine sunuldu.

Orta Afrika bölgesinde bulunan Çad’da gerçekleştirilen programda konuşan Sakarya İl Müftüsüİhsan Açık,‘Geçmişte Arakan’da, Suriye’de, Gazze’de ve Halep’te olduğu gibi bismillah dediğimiz bu projeyi de hep birlikte el birliğiyle hayata geçirmeyi lütfeden Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar ediyorum.Su ihtiyacının hayati derecede önem taşıdığı Çad bölgesine yardım elini uzatan Sakarya halkının yardımlarının ne kadar hayati bir hizmete vesile olduğunu yerinde görmek bizi son derece mutlu etti. Bu safi iyiliğe vesile olmak da Sakarya İl Müftülüğü ailesi ve TDV Sakarya Şubesi olarak bizim için iftihar vesilesi bir hizmet oldu. Rabbim Çad’lı kardeşlerimizin yüreklerine su serpen su tesislerinin yapılarak su temininin karşılanmasına vesile olan kardeşlik coğrafyası Sakarya’nın kadirşinas insanlarına ecrini mükafatını en güzel şekilde versin. Son olarak bu safi iyilik projemizin tasarlanmasından hayata geçirilmesi aşamasına kadar emek sarfeden, bizzat kendileri de maddi katkı sağlayarak desteklerini esirgemeyen her kademedeki mesai arkadaşlarıma da müteşekkirim her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’ dedi.

Türkiye’den gelen yardımlarla bölgede açılan kuyulardan su ihtiyacını karşılayan Çad’lı kardeşlerimiz de, İl Müftüsüİhsan Açık’ın şahsında Sakaryalılara şükran ifadelerini dile getirerek, kalbî selamlarını ilettiler.

26 Aralık 2018 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?