Diyanet'ten İhraç Edilen Personel Listesi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan paralel yapı operasyonu ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan Bin 519 (1519) kişinin ihraç edildiği açıklandı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan paralel yapı operasyonu ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan Bin 519 (1519) kişinin ihraç edildiği açıklandı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan paralel yapı operasyonu ile, kurumlarda FETÖ'cü personelin ihraç edilmesi işlemleri başladı. Yürütülen operasyonlar kapsamında açığa alınanlardan soruşturması tamamlanıp ihraç edilen personeli isim listesi Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de hangi kurumdan kimlerin açığa alındığı teker teker gösterildi. Resmi Gazete'de yayınlanan açıklama göre, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde farklı kademelerde görev yapan Bin 519 (1519)kişinin kurumdan yani memurluktan ihraç edildiği açıklandı. İhraç edilen bu kişiler bir daha kamu personeli olarak çalışamayacak.

Diyanet'ten ihraç edilen personel listesi >>>

Açıklanan listeye göre Diyanet İşleri Başkanlığı genel merkezinden aralarında bir daire başkanının da olduğu 11 kişinin ihraç edildiği belirtildi. İşte Diyanet'ten ihraç edilen persolin isim listesi;

1) Adnan AKGÜN / VHKİ2) Şuayb BAYRAM / AVUKAT3) Gazi ERDEM / DAİRE BAŞKANI4) Durmuş ÇAKIBEY / TEKNİKER5) Mehmet Akif İŞLER / MÜHENDİS6) Ahmet YILMAZ / DİYANET İŞLERİ UZMANI7) Fatma DÖNMEZ / DİYANET İŞLERİ UZMANI8) Mustafa KÜTÜKÇÜ / BAŞKANLIK MÜŞAVİRİ9) Abdulmuttalip DERELİ / MÜFETTİŞ YARDIMCISI10) Selim METE / DİYANET İŞLERİ UZMAN YARDIMCISI11) Yusuf Ziya KAHYA / DİYANET İŞLERİ UZMAN YARDIMCISI

1 Eylül 2016 PERŞEMBE

Resmi GazeteSayı : 29818 (Mükerrer)

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

OLAĞANÜSTÜ HAL KAPSAMINDA KAMU PERSONELİNE İLİŞKİN ALINAN TEDBİRLERE DAİR KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME

Karar Sayısı: KHK/672

Olağanüstü hal kapsamında kamu personeline ilişkin bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca 15/8/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Amaç ve kapsam

MADDE 1- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname ile 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında, kamu personeline ilişkin bazı tedbirlerin alınması amaçlanmaktadır.

Kamu personeline ilişkin tedbirler

MADDE 2- (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;a) Ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden,b) Ekli (2) sayılı listede yer alan kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından,c) Ekli (3) sayılı listede yer alan kişiler Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından,ç) Ekli (4) sayılı listede yer alan kişiler Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından,başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

(2) Birinci fıkra gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatından, Jandarma Genel Komutanlığı teşkilatından ve Sahil Güvenlik Komutanlığı teşkilatından çıkarılan kişilerin, mahkümiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

(3) Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.

Yürürlük

MADDE 3- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 4- (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

02 Eyl 2016 - 02:52 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?