Yüzde 10'luk Zam Kazanım mıdır?

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, "Kamu Çalışanlarına 2019 Yılının İlk Yarısında Yapılacak Olan % 10.69’luk Zammı Kazanım Olarak Gören Yetkili Konfederasyona Pes Doğrusu" açıklamasında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Enflasyon Ve Dolar Karşısında Kayba Uğrayan Kamu Çalışanlarına 2019 Yılının İlk Yarısında Yapılacak Olan % 10.69’luk Zammı Kazanım Olarak Gören Yetkili Konfederasyona Pes Doğrusu..

Milyonlarca kamu çalışanlarının beklentilerini görmezden gelip teslimiyetçi anlayışını pişkinlikle devam ettiren yetkili konfederasyonun sayın başkanının 2019 yılının ilk altı ayında verilecek olan % 10.69 zam oranını ballandıra ballandıra WEB sitelerinde anlatmasına ancak “PES” denir. Sanki bu ülkede yaşamıyormuş gibi; çarşı ve pazardan bihaber olduğu anlaşılan sayın genel başkanın sorumluluk duygusuyla ne zaman sendikacılık yapacak diye bekliyoruz doğrusu.

Elektrik, Su, Doğalgaz, Ev kiraları, Otobüs-Uçak biletleri, gıda fiyatları, temizlik ürünleri….. vs fiyatlarının el yaktığı, hatta fazla fatura gelmesin diye hanelerinin sadece bir kısmının peteklerini yakanların olduğundan bahisle, devlet memurlarına reva görülen zam oranı ne yazık ki beklentileri karşılamamıştır ve çok hayal kırıklığı yaşatmıştır. Üç kişilik bir ailenin sadece doğalgaz faturasının 600 TL olduğuna göre diğer faturaları da üzerine eklendiğinde ortaya çıkan rakam Sayın genel başkan tarafından da biliniyor olması gerek. Teslimiyetçi sendikal anlayışıyla sadece bir milyon üyesinin değil, kamuda çalışan devlet memurlarının tamamının sıkıntılar içerisinde kıvranmasına göz yuman, sus payı olarak ise Ankara’nın en güzel yerlerinden bir mekânı MEMEUR-SEN PLAZASINI kazanım olarak alan bir konfederasyonun alacağı en güzel cevap aslında üyesi bulunan kamu çalışanları tarafından verilmelidir. Sürekli dillendirdiğimiz “Siyasallaşan sendikacılıkta kazananlar temsilcilerdir kaybedenler ise üyeleridir” söylemimiz ne kadar da isabetli bir ifadedir.

Diğer taraftan, zamanımızda lüx olmaktan çıkmış olan otomobil, ev ve diğer kullanım araç ve gereçleri elde etmek için mutlaka banka kredisine ihtiyaç duyan kamu çalışanlarının yüzdelik oranları % 80’i geçmektedir. İki çocuklu bir ailenin bile evlatlarını okutabilmeleri için yüklü miktar paraya ihtiyaçları vardır. Esasında gündemi oluşturan Yemen hadisesi ülkemizde de vardır lakin hamiyetperver vatandaşlarımızın ve devletimizin de katkılarıyla görüntüleri kamuoyuna aksetmemektedir. Ancak cennet vatanımızda devletine ve milletine saygı ve sadakat ülkemizi diğer millet ve devletlerden farklı kılmaktadır. Aziz milletimizin bunca fedakârlığı karşısında merkezi hükumetin daha fazla fedakârlığını bekliyor olmamız en tabii hakkımızdır diye düşünüyoruz.

Ey yetkili sendikalara üye olan kamu çalışanları, hala tepki olarak sendikacılıkta doğru adres olan limanları seçmeyecek misiniz?

Ey yetkili sendikaların ve konfederasyonun temsilcileri, kamu çalışanlarının hürriyetlerini ellerinden alıp iktidar sendikası olmakla övündünüz durdunuz. Pekiyi şimdi gerçekten vicdanen mutlu musunuz?

Mustafa ÇOPURSUZTüm Memur-Sen Konfederasyonu veDiva-Sen Genel Başkanı

03 Ocak 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?