Aziziye'de icazet merasimi

2010 yılında temelleri atılan ve aynı yıl içerisinde bitirilip hizmete açılan H. Mustafa Bakan Kuran Kursu ilk meyvesini verdi.

2010 yılında temelleri atılan ve aynı yıl içerisinde bitirilip hizmete açılan H. Mustafa Bakan Kuran Kursu ilk meyvesini verdi. 5 hafızın, hafızlıklarını bitirmeleri vesilesiyle hafızlar için icazet merasimi ve taç giyme töreni yapıldı.

Hafızlar; Canan Tekin, Leyla Özgen, Meral Belet, Merve Dursun, Saide Yazıcı “Ümmetimin En Şereflileri Kur’an-ı Ezberleyen Hafızlardır.” Hadisine mazhar olmuşlardır.

Törene, İl Müftüsü Yakup Arslan, Aziziye Müftüsü Nurettin Akgül, Kurs hocaları ve öğrencileri ile Kurana, hafızlara ve hafızlık müesseselerine gönül verenler, Dadaşkent Merkez Camiinde yapılan icazet töreninde camiyi doldurdular.

2011 yılı doğuanadolu bölge birincisi olan Hafız Canan Tekin’in kuran tilavetiyle başlayan programda duygusal anlar yaşandı. Nurşen Yavuzyiğit Hoca hanımın açılış konuşması yaptığı İcazet töreninde, İl Müftüsü Yakup Arslan, Kuranın ve hafızlığın önemine dair davetlilere sohbette bulundular. Kurs öğrencilerinden oluşturulan ilahi korosunun söylediği ilahilerle gönüllerde heyecan meydana gelirken hafızların okuduğu kuranı kerimlerle camide ulvi bir atmosfer oluştu.

İlçe müftüsü Nurettin Akgül, programda kısa bir konuşma yapıp dua ettikten sonra hafızların taçları hocaları Nurşen Yavuzyiğit ve Nadire Şahin tarafından takıldı. Hafızlara ilçe müftüsü tarafından onur belgesi ile birer altın verilip hafızlar çeşitli hediyelerle de ödüllendirildiler.

04 Eylül 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?