Emekli din görevlileri bir araya geldi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası çerçevesinde Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman’ın daveti üzerine emekli din görevlileri Merkez Kız Kur’an Kursu’nda yapılan kahvaltıda bir araya geldi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası çerçevesinde Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman’ın daveti üzerine emekli din görevlileri Merkez Kız Kur’an Kursu’nda yapılan kahvaltıda bir araya geldi.

Gerçekleştirilen kaynaşma ve tanışma kahvaltısında bir araya gelen din görevlileri, sohbet edip, geçmişteki tecrübelerini paylaştılar. Programın açılış konuşmasını yapan Müftü Aydın Yığman, din görevlisinin emeklisinin olamayacağını, her ne kadar devlet hizmetinden emekli olunsa bile din hizmetinin her zaman her yerde devam etmesi gerektiğini vurguladı. Müftülüğün faaliyetlerine değinen Yığman, yapılacak ve yapılmakta olan etkinliklere destek verilmesini istedi.Bu tür organizasyonların, meslektaşlar arasında kaynaşmayı, birlik ve beraberliği pekiştirmeyi sağladığı için çok önemsediğini ifade eden Müftü Yığman, katılımlarından ve desteklerinden dolayı Emekli Samsun Müftüsü Osman Şahin’e ve emekli din görevlilerine teşekkür etti.

Emekli Samsun Müftüsü Osman Şahin ise yaptığı konuşmada bu programla asıl meselenin hatırlanmak, birlik ve beraberlik olduğunu, din görevlisinin resmiyette emekli olsa bile fiilen emekli olamayacağını ve ölene dek bu hizmeti yürütmesi gerektiğini ifade etti.Program, emekli din görevlilerinin istek ve görüşlerini paylaşmasının ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

03 Ekim 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?