KESK, Cumhurbaşkanı Gül’ü ziyaret etti

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TTB Merkez Konseyi Başkanı Ahmet Özdemir Aktan ve DİSK Temsilcisi Kani Beko’dan oluşan heyet Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TTB Merkez Konseyi Başkanı Ahmet Özdemir Aktan ve DİSK Temsilcisi Kani Beko’dan oluşan heyet Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede KESK Genel Başkanı Lami Özgen, KESK nezdinde sendikal alanı ve tüm emek ve demokrasi güçlerini kriminalize etme ve sindirmeye yönelik bir süreç yaşandığının altını çizdi.25 Haziran tarihinde gerçekleştirilen, 28 yönetici ve üyemizin tutuklanması ile sonuçlanan “operasyon” hakkında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bilgi veren genel başkanımız; gözaltına alınan, tutuklanan arkadaşlarımıza özel yetkili savcılık tarafından yöneltilen sorulardan oluşan bir dosya sundu.Genel Başkanımız Lami Özgen, demokrasinin olmazsa olmaz kurumları sendikaların hak arama mücadelesinin Terörle Mücadele Yasası kapsamına sokularak Özel Yetkili Mahkemelerce ele alınmasının ciddi bir hukuksuzluk ortamı yarattığını vurguladı.Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede heyet üyeleri, son dönemlerde emek alanında yaşanan baskıların arttığına dikkat çektiler. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra ilk kez bir konfederasyon genel başkanının gözaltına alındığını ifade eden heyet üyeleri ülkemizde hakim kılınmak istenen iklimin sorunların çözümüne hizmet etmeyeceğini vurguladılar.Ayrıca görüşmede TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Özdemir Aktan, Sincan F tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan TTB Tıp Öğrencileri Kolu ve SES Öğrenci Komisyonu üyesi 13 tıp ve sağlık öğrencisinin durumunu gündeme getirdi.Heyetin aktardığı konuların takipçisi olacağını ve üzerine düşen ne varsa yapmaya çalışacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “bir ülkenin korkularla anılan bir ülke olması doğru olmaz, öyle bir ülke kabul edilemez” diye konuştu.

Kaynak: KESK

14 Temmuz 2012 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?