Vekil İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım Alımı Duyurusu (İstanbul)

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ VEKİL İMAM-HATİPLİK VE VEKİL MÜEZZİN KAYYIMLIK DUYURUSU 19.10.

İlimize bağlı ilçe müftülüklerinde görevli imam-hatip ve müezzin-kayyımlardan yurtdışına veya askere gidenlerin yerine Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince yarışma sınavı ile açıktan vekil ataması yapılacaktır.Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.2. Müracaat ettiği unvanla ilgili ve geçerlilik süresi olan yeterliğe sahip olmak3. KPSS’na girmiş olmak4. Vekil imam-hatiplik için en az imam-hatip lisesi mezunu olmak,5. Vekil müezzin-kayyımlık için en az imam-hatip lisesi mezunu veya hafızlık belgesine sahip en az lise/dengi okul mezunu olmak.Gerekli belgeler sınavı kazanan adaylardan atama yapılması durumunda istenecektir.Kazanan Adaylardan İstenecek Belgeler:1- Form dilekçe (Müftülükten temin edilecek)2- 1 adet fotoğraf3- Nüfus Cüzdan aslı ve bir adet fotokopisi4- Diploma aslı ve bir adet fotokopisi5- Varsa Hafızlık belgesi aslı ve bir adet fotokopisi6- KPSS sınavı sonuç belgesi aslı ve bir adet fotokopisi7- Askerlik Belgesi fotokopisi8- Sabıka kaydı aslıBaşvuru İşlemleriYukarıdaki şartları taşıyan adaylar, 23.10.2012 (08:30) - 09.11.2012 (16:30) tarihlerinde adresindeki Açıktan Vekil Alımı E-Başvuru Formu’nu kendileri dolduracaklardır.Sınav İşlemleri1- Adaylar tahsil durumuna göre şartları tutanlardan İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön lisans, İ.H.L. + Diğer Lisans, İ.H.L. + Diğer Ön lisans, İ.H.L, olarak sınava alınacaktır.2-İmam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına açıktan vekil olarak atanacaklarda, öncelikle atanacağı kadro için asılda aranan şartları taşımaları gerektiğinden yukarıdaki tahsil durumuna göre öncelikle yeterlik belgesi olanlar, aranan şartlara haiz aday bulunamaması durumunda geçerlilik süresi geçmiş olsa da mesleki yeterlik belgesi bulunanlar, bu niteliklere haiz adayın da bulunamaması halinde mesleki yeterlik belgesi olmayanların sınav müracaatları alınacak ve bu sıralamaya göre yapılacaktır.Atama İşlemleri ve Diğer Hususlar1- Atamalar; sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre, başarılı olan adaylar arasından sırası geldiğinde il Müftülünce aranacak ve istenen belgelerle birlikte müftülüğe müracaatı istenecektir.2- Sınav tarihi ve yeri http://www.istanbulmuftulugu.gov.tr adresinden bilahare duyurulacaktır.3- Başvurular-sadece-internet sitemiz üzerinden yapılacaktır.Müracaatlar internet ortamında alınacağından başvuru esnasında adaylardan herhangi bir belge istenmemektedir.SINAV KONULARI.................................................................Vekil İmam-Hatiplik1) Kur’an-ı Kerim,2) Dini bilgiler (Akaid, fıkıh-ibadet konuları, siyer ve ahlâk),3) Hitabet ve etik ilkeleri.Müezzin-Kayyımlık1) Kur’an-ı Kerim,2) Dini bilgiler (Akaid, fıkıh-ibadet konuları, siyer ve ahlâk),3) Ezan, ikamet ve etik ilkeleri

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ

20 Eki 2012 - 09:03 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?