Müftü Oral'dan Hac ve Umre Çağrısı

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, yıpranan gönül ve zihinlerin ibadetlerle yenilendiğini belirterek gücü yeten herkesin hac ve umreye gitmesi gerektiğini ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, yıpranan gönül ve zihinlerin ibadetlerle yenilendiğini belirterek gücü yeten herkesin hac ve umreye gitmesi gerektiğini ifade etti.

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, umrecilere seslenerek gençlerin ve çocukların da kutsal topraklara götürülmesi gerektiğini belirtti.

2019 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Umre organizasyonu ile ‘Kutsal Topraklara’ gitmek için kayıt yaptıran yaklaşık 140 vatandaşa umre bilgilendirme eğitim semineri verildi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda umrecilere seslenen İl Müftüsü Muhittin Oral Sevgili Peygamberimizin hayatında haccın ve umrenin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Müftü Muhittin Oral, yıpranan her şey gibi insanoğlunun da gönül ve zihin dünyasının yıprandığını belirterek, "Gençlerimize çocuklarımıza 5-10 yılda veremeyeceğimiz manevi duyguları 15-20 günlük yolculukta kazandırabiliyoruz. Ne mutlu sizlere ki böyle bir karar verdiniz. Dünya imkanınızı bu ibadet için kullandınız. Rabbim feyzinizi bol eylesin. Gönül dünyanızı hakkıyla imar etmeyi nasip eylesin. Yolculuğunuz hayırlı olsun."dedi.

Toplantıda İl Müftü Yardımcısı İbrahim Memiş, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Aşar, Kafile Başkanı İl Murakıbı Metin Aydın vatandaşlara umrenin mahiyeti ve önemi hakkında bilgilendirmede bulundular.

Vatandaşlara yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, ana hatlarıyla umre, umrenin hikmeti ve umredeki sembollerin anlamı, Mekke, Medine, Mescidi Nebevi ve temel sağlık bilgileri konularında eğitim verildi.

Toplantıya kafilede görev yapacak olan din görevlileri Tevfik Korkmaz, Hüseyin Akın, İbrahim Akar, Ali Yümsel, kadın irşat görevlisi Gülgün Hoşnut Göl katıldı.

11 Şubat 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (505) 137 84 04
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?