Sakarya Müftülüğü ramazan ayı irşat faaliyetleri

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2012 Yılı Ramazan Ayı irşat hizmetleri kapsamında, Ramazan Ayında yurt çapında yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla Başkanlık üst düzey personelinden

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2012 Yılı Ramazan Ayı irşat hizmetleri kapsamında, Ramazan Ayında yurt çapında yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla Başkanlık üst düzey personelinden oluşturulan İrşat Ekipleri, yurt genelinde çeşitli illerde görevlendirilmişlerdir.

Bu çerçevede ilimizde de 02.08.2012 Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ ve İstanbul - Fatih Nuruosmaniye Camii Müezzin - Kayyımı Nizamettin SEVİL görevlendirilmişlerdir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ, 02.08.2012 Perşembe günü Orhan Camiinde Öğle Namazından önce “İnsan İlişkilerinin En Önemli Unsuru, Medenî İletişimin Sembolü: Selâm ve Selâmlaşma” konulu bir vaaz vermiştir.

SRT Televizyonunda aynı gün saat 18.00’da yayınlanan sunuculuğunu Sakarya İl Vaizi Alptekin ERTEM’in yaptığı Canlı Yayın programına konuk olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ, “Dinimizde Selamlaşma ve Önemi” konusunda bilgiler verdi.

02.08.2012 Perşembe akşamı Orhan Camiinde teravih namazından önce “Model Şahsiyet Olarak Hz. Peygamber (Sav.)” konulu bir vaaz veren Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali ERBAŞ, teravih namazını da kıldırdı. Enderun usûlü kılınan ve Sakarya Müftüsü İlyas SERENLİ'nin de katıldığıteravih namazında müezzin – kayyımlığı da İstanbul - Fatih Nuruosmaniye Camii Müezzin - KayyımıNizamettin SEVİLyaptı.

SAKARYA MÜFTÜLÜĞÜ

07 Ağustos 2012 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?