Hac döneminde Mekke ve Medine’de sağlık personeli görevlendirilecek

Sağlık Bakanlığı, Suudi Arabistan’da hac dönemindeki yoğun sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’na destek amacıyla Mekke ve Medine’de, özellikle Acil Sağlık Hizmetleri alanında çalıştırılmak üzere doktor, sağlık

Sağlık Bakanlığı, Suudi Arabistan’da hac dönemindeki yoğun sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’na destek amacıyla Mekke ve Medine’de, özellikle Acil Sağlık Hizmetleri alanında çalıştırılmak üzere doktor, sağlık teknikeri, sağlık memuru ve hemşire görevlendirecek.

Sağlık Bakanlığı, Suudi Arabistan’da hac dönemindeki yoğun sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’na destek olmak amacıyla, Mekke ve Medine’de, özellikle Acil Sağlık Hizmetleri alanında çalıştırılmak üzere doktor (Acil tıp uzmanı, ilk ve acil yardım uzmanı veya 112 tecrübesi olan pratisyen hekim), sağlık teknikeri (paramedik), sağlık memuru (Acil tıp teknisyeni) ve hemşire (112 tecrübesi olan) görevlendirileceğini duyurdu.

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin müracaat edebileceği belirtilen açıklamada, “Ancak başta Arapça veya İngilizce konuşabilecek derecede dil bilgisine sahip olanlar tercih edilecektir. Ayrıca, başvuracak paramedik, acil tıp teknisyeni ve hemşirelerin Suudi Arabistan’daki çalışma şartları açısından erkek olmaları tercih nedenidir.” denildi.

23 Eylül 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?