Rüyada Aba Görmek

Rüyada aba görmek ne anlama gelir? Bir kimsenin rüyada aba giydiğini görmesi nasıl tevil edilir? Rüyada aba görülmesi veya abanın giyildiğini görmek rüya yorumcularınca nasıl nasıl tabir edilir? Rüyada aba görülmesi veya abanın giyilmesinin rüya tabiri nedir?

Aba bir tür yünlü kalın dış giysidir. Abalar genelde baldır uzunluğunda, bol kesimli, iki parmak yüksekliğinde yakası dik olmakla birlikte cübbeye benzerdi.

Osmanlı devletinin ilk yıllarında yoksulluk göstergesi sayıldığı için fazla tercih edilmeyen bir giysi türü idi. Daha çok dervişler, ilmiye sınıfının alt tabakasındakiler ve medrese öğrencileri giyerdi. Abanın ün kazanması 17. Yüzyıl padişahlarından Sultan IV. Murat’ın, Abaza Mehmet Paşa'nın abasını beğenip şahsına da bir adet aba kestirince halkın gözündeki değeri artmış ve halk arasında giyilmeye başlanmıştır.

Rüyada Aba Görmek

Bir kimsenin rüyasında aba görmesi, yaşanılan kötü hadislerin aile hayatına sirayet etmesine ve bu olaylar sebebi ile aile huzurunun ve iş düzeninin bozulması sebebiyle çok kötü dönemler geçireceğine, tüm bu sebeplerden ötürü çok büyük sıkıntılar çekileceğine yorumlanır. Ayrıca rüyada aba görmek yaşanılan bu sıkıntılı dönemden kurtulmak için kişinin yakın tarihte bir seyahate çıkacağına ve çıktığı bu seyahat döneminde edineceği bilgiler ve deneyimler sayesinde aksayan işlerini yoluna koyacağına, sıkıntıların ve sorunların bertaraf edileceğine bu itibarla büyük bir rahatlama yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Aba Giymek

Kişinin rüyasında aba değil de aba giydiğini görmesi, iş hayatında çok sıkıntılı bir döneme gireceğine, bu dönemden çıkmaya uğraşsa da bu dönemin kolay kolay düzelmeyeceğine aksine işlerinin gittikçe kötüye gideceğine, maddi ve manevi yönden çok büyük kayıp yaşayacağına yorumlanır. İçine girilen bu sıkıntılı dönemde çok büyük fireler vereceğine fakat hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan imkanları değerlendirerek içinde düştüğü dar boğazdan kurtulacağına tevil edilir.

Tüm bunlar bir yana, kimin başına neyin ne zaman geleceğin Allah (c.c.) daha iyi bilir. Allah (c.c.), iş hayatımıza bereket, aile hayatımıza huzur ihsan eylesin. Rabbim bizleri kötülüklerden korusun.

20 Mayıs 2019 - Rüya Tabirleri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?