Ardahan'da yaz Kuran Kursları kapanış töreni yapıldı

Ardahan Merkez’de Yaz Kur'an Kursunu tamamlayan öğrenciler, camiler arası düzenlenen futbol, basketbol ve voleybol turnuvalarında başarılı olan öğrencilere kupa, eşofman, forma ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Ardahan Merkez’de Yaz Kur'an Kursunu tamamlayan öğrenciler, camiler arası düzenlenen futbol, basketbol ve voleybol turnuvalarında başarılı olan öğrencilere kupa, eşofman, forma ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ödül törenine katılan çocuklara İl Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Ardahan Merkez Camiinde düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan İl Müftüsü Galip AKIN, “Bu yıl Yaz Kur’an Kurslarını başlatırken kullandığımız parola “Camilerimiz ve Kur’an Kurslarımız çocuk açacak” olmuştu. Kursların son haftasında bir değerlendirme yapacak olursak gerçekten de camilerimiz ve Kur’an Kurslarımız çocuk açtı. Ardahan Merkez de kayıt yaptığımız 1712 öğrencimiz var, bu sayıya ilçelerde dahil edilirse toplam 4482 öğrencimiz Yaz Kurslarına devam etti. Kursa katılan tüm öğrencilerimizin yaz döneminde Kur’an Kursları ve camilerimizde eğitim aldığını düşünüyoruz” dedi.

Yaz Kur’an Kurslarının hedefinin yaz dönemini çocukların hem eğlenerek, hem öğrenerek geçirmesini sağlamak olduğunu ifade eden Müftü AKIN, “Çocuklarımız okullarının tatile girdiği dönemde, yaklaşık 2,5-3 aylık dönemde boş kalmasınlar, tamamen okumadan öğrenmeden sıyrılmasınlar, hem de bu zamanı değerlendirirken dini bilgilerini de alsınlar, Kur’an-ı Kerimi öğrensinler, bunun yanı sıra oyunlarını da oynasınlar istiyoruz. Birazda bunu eğitim stratejisini çocukların psikolojisine uygun hale getirerek, oyunlu, eğlenceli, sohbetli şekilde bilgiler almalarını sağlayarak gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Müftü AKIN, konuşmasında başta Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürümüz Feyzullah DERECİ’ye, İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER ve İl Emniyet Müdürü Abdurrahman YILMAZ’a katkılarından dolayı, ayrıca Yaz Kur’an Kurslarına devam eden çocuklarımıza ve ebeveynlerine, onları kurs süresince eğiten din görevlileri ve bayan Kur’an Kursu Öğreticilerine teşekkür etti. En güzel rütbeyi de Peygamber efendimizin ( SAS), “sizin en hayırlılarınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir” sözleriyle aldıklarını hatırlattı.

Ardahan İl Müftülüğü ile İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün ortaklaşa protokol çerçevesinde Kurslar arası düzenlenen basketbol, voleybol ve futbol turnuvalarında başarılı olan kurs öğrencilerine formalar, eşofman takımı ve kupalar verildi. Kupa ve hediyeleri İl Müftüsü Galip AKIN, İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret ETEKER ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ verdi. Kupa ve eşofman ve formalar öğrencilere verilirken başarılarının devam dileğinde bulunuldu. Ayrıca Yaz Kur’an Kursunun verildiği Camilerde birinci olan öğrencilere kupa, eşofman, forma ve ikinci ve üçüncülere de kol saati, çanta, mp3 çalar, zarf içerisinde para ve çeşitli hediyelerin yanında 8 adette bisiklet verildi. Ödülleri alan öğrencilerin mutlulukları gözlerden kaçmadı.

18 Ağustos 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?