Ortaca'da Kur'an Kurslarının sayısı 5'e çıkarıldı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Dalyan beldesi ve Okçular köyünde yapımı tamamlanan Kur’an Kursları inşaatları tamamlanarak 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi.

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Dalyan beldesi ve Okçular köyünde yapımı tamamlanan Kur’an Kursları inşaatları tamamlanarak 2012-2013 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi.

Yeni açılacak olan Kur’an Kursu okullarının ilçe, belde ve köyde 5’e çıkarıldığını bildiren İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler’in verdiği bilgide; “ Dalyan Beldesinde ve Okçular Köyü’nde kısa bir süre önce başlatılan iki Kur’an Kursu inşaatı tamamlandı. Göreve geldiğimizde iki olan Kur’an Kursu sayısını şu anda birisi de Yatılı Kız Kur’an Kursu olmak üzere 5’e çıkardık.

Müftülük olarak önümüzdeki yıllarda bu Kur’an Kurslarına yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Gelecek nesillerimize yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in öğretilmesi ve anlaşılmasında Kuran Kursu hizmetlerinin büyük bir önemi vardır. Bu Kur’an Kursları vasıtasıyla bireyler, Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okumasını öğrenme imkânı ve mealiyle birlikte okuma alışkanlığı kazanmaktadırlar. Bunun yanında İslam'ın temel esaslarını öğrenme, dua ve sureleri ezberleme, milli ve manevi değerlere önem verme ve Hz. Peygamber (sav)'in örnek hayatını öğrenerek ahlaki davranışlar sergileme olanakları da elde edebilmektedirler" dedi.

İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler konuşmasının sonunda; Kur’an Kurslarının yapımında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

03 Eylül 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?