Topbaş: Kadıköy Belediyesi'nin cami teklifi değerlendirilebilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe Camii hakkında, “Kadıköy Belediyesi Camii için başka bir yer teklif etmek istiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe Camii hakkında, “Kadıköy Belediyesi Camii için başka bir yer teklif etmek istiyor. Bu teklif İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelir ve uygun görülürse, söz konusu alan ibadet yeri olarak belirlenebilir." dedi.Kadir Topbaş, Göztepe Camii konusunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Topbaş, "Planın Danıştay kararına uygun hale getirilmesi gerekiyordu, meclisimiz bunun kararını dün itibariyle vermiştir. Danıştay'ın verdiği kararın gereği yerine getiriliyor." şeklinde konuştu. Topbaş, daha önce dini tesis alanı olarak öngörülen planın mahkeme kararıyla iptal edildiğini ancak Danıştay'ın 2011 yılında aldığı kararla bu iptal kararının bozulduğunu hatırlattı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile görüştüğünü açıklayan Topbaş, Göztepe'de cami yapılacak alan konusunda, "Kadıköy Belediyesi başka bir yer teklif etmek istiyor, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bu teklifi değerlendirecek, önemli olan bir ihtiyacın giderilmesidir, bunun bir gerginlik konusu olmasını istemiyoruz." dedi.

23 Kasım 2012 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?